Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienā aicina iepazīt citādo Zilākalna ciemu!

Vasara vēl nav galā, un tu to vari padarīt vēl interesantāku, iepazīstot Zilākalna ciemu izzinošā pārgājienā “Citāds Zilaiskalns”, kas ir Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienām īpaši veidota aktivitāte. Pārgājiens norisināsies 24. augustā plkst. 09.00, un to organizē Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs. Maršruts  iespēja iepazīt mazās ciema ieliņas un to vēsturi, izspēlēt viktorīnu ar lieliskām balviņām, un, protams, apmeklēt  jauno skatu torni! Pārgājienu vadīs pieredzējušais pārgājienu un aktīva dzīvesveida cienītājs Kristers Leitlands (Kristours piedzīvojumi). Maršruta garums ir aptuveni 12 km, un tas būs vidējas grūtības pakāpes. Dalība gājienā ir bez maksas. Dalībnieku skaits ir ierobežots, iepriekšēja pieteikšanās obligāta. Aicinām iepriekš pieteikties, aizpildot pieteikuma anketu šeit, rakstot uz e-pastu vai zvanot pa tālr. 26122943. Aicinām padomāt par laika apstākļiem atbilstošu apģērbu, ūdens pudeli un spēcinošām uzkodām.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts ir īpaši aizsargājama dabas teritorija Latvijā. Tajā atrodas arī liela daļa Valmieras novada dabas bagātību, piemēram, ainaviskā Salacas upe, bagātais Burtnieka ezers un īpatnais Sedas purvs. Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienu organizē Dabas aizsardzības pārvalde, aicinot ikvienu interesentu izzinātu dabas daudzveidību un kultūrvēstures vērtības informatīvi izglītojošās aktivitātēs. Plašāka informācija par Ceļotāju dienām pieejama Dabas aizsardzības pārvaldes tīmekļvietnē.

Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām. Uz tikšanos Zilākalnā!

Informāciju sagatavoja: Laura Bērziņa, Valmieras novada pašvaldības Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra konsultante, mob. tālr.: 26122943, visitzilaiskalns.lv