Vidzemes Augstskolā notiks diskusija “Visaptverošā valsts aizsardzība Latvijā. Mana loma”

Vidzemes Augstskolā notiks diskusija “Visaptverošā valsts aizsardzība Latvijā. Mana loma” un būs apskatāma militārās tehnikas izstāde.

Trešdien, 23. aprīlī, no plkst. 10.00 līdz plkst. 11.30 Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4, Valmierā notiks diskusija “Visaptverošā valsts aizsardzība Latvijā. Mana loma”.

Diskusijas moderators būs Dr.hist., vēsturnieks, Vidzemes Augstskolas vadošais pētnieks Gatis Krūmiņš un tajā piedalīsies Vidzemes Augstskolas Arhitektūras un būvniecības studiju virziena vadītāja, zemessardze Marija Katrīna Dambe, Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigādes komandieris pulvedis Oskars Kudlis, Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors, Dr.sc.pol. Toms Rostoks.

Pasākuma pirmajā daļā plānots runāt par to, kāda ir visaptverošās valsts aizsardzības ideja un koncepcija. Tāpat plānots pētnieka vēsturnieka Gata Krūmiņa priekšlasījums “Ko nozīmē valstiskās neatkarības zaudēšana: Latvijas pieredze PSRS okupācijā” un sekojoša paneļdiskusija par Nacionālo bruņoto spēku, valsts, pašvaldību un katra indivīda lomu visaptverošas valsts aizsardzības stiprināšanā.

Pasākumā paredzētas sarunas arī par NATO sabiedroto spēku klātbūtni un uzdevumiem Latvijā.

Diskusijas laikā būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus, kā arī iegūt plašāku informāciju par valsts aizsardzības dienesta veidiem, sociālajām garantijām un citām tēmām saistībā ar dienestu.

No plkst. 10.00 līdz plkst. 12.30 pie Vidzemes Augstskolas būs apskatāma militārās tehnikas izstāde un augstskolas foajē būs iespēja aplūkot Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militāro fotogrāfu uzņemto fotogrāfiju izstādi.