Veselības ministra Hosama Abu Meri vizīte Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā

8. augustā VSIA “Strenču psihoneiroloģisko slimnīcu” (arī – Slimnīca) apmeklēja veselības ministrs Hosams Abu Meri, lai iepazītos ar tās darbību un pārrunātu aktuālos jautājumus psihiskās veselības aprūpes jomā. Vizītes laikā ministrs tikās ar slimnīcas vadību, personālu, lai labāk izprastu esošās problēmas un nākotnes iespējas.

Vizītes laikā ministrs apskatīja slimnīcas 1. akūto sieviešu nodaļu, tostarp dienas stacionāru un rehabilitācijas nodaļu, lai novērtētu esošos apstākļus un personāla darbu. Īpaša uzmanība tika pievērsta infrastruktūras attīstības iecerēm un cilvēkresursu nodrošinājumam.

Veselības ministrs izteica atzinību slimnīcas personālam par viņu darbu un pauda vēlmi sadarboties, lai stiprinātu psihiskās veselības aprūpi valstī. “Psihiskā veselība ir būtiska mūsu sabiedrības labklājības sastāvdaļa. Mēs esam apņēmušies nodrošināt, ka ikvienam iedzīvotājam ir pieejama kvalitatīva un savlaicīga palīdzība,” sacīja ministrs.

Pēc ekskursijas slimnīcas nodaļās, ministrs un viņa komanda piedalījās diskusijā ar slimnīcas personālu, kurā tika apspriesti pieredzes stāsti un ieteikumi, kā uzlabot aprūpes procesu un pakalpojumu pieejamību. Valdes locekle pastāstīja par nākotnes iecerēm – Uzņemšanas un observācijas nodaļu pārbūvi. Tika pārrunāta nepieciešamība psihoneiroloģisko slimnīcu kopīgas pacientu datu bāzes izveidošanai, kā arī akcentēta Labklājības un Veselības ministrijas cieša sadarbība.

Valdes locekle Maija Ancveriņa norāda: “Ministra un viņa komandas vizīte Slimnīcā tieši šobrīd ir ļoti nozīmīga, jo mums bija iespēja iepazīstināt  ar paveikto un pastāstīt par problēmām, ar kādām saskaramies savā ikdienā. Ministra redzējums par psihoneiroloģisko slimnīcu ciešu sadarbību un darbu pēc vienotām vadlīnijām ieskicē psihiatrijas nākotnes vīziju – visās slimnīcās vienādas kvalitātes pakalpojumi. Bija patīkami sajust ministra atbalstu un ieinteresētību.”

Ministra vizīte notika kontekstā ar Veselības ministrijas plāniem iegūt datus, kas ļaus izdarīt secinājumus par sabiedrības veselību un psihiatrijas tālāku attīstību.

Jau ziņots, ka veselības ministrs reģionālo vizīšu ietvaros regulāri tiekas ar ģimenes ārstiem, stacionāru vadītājiem un ārstniecības personālu. Ministrs bijis vizītēs Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī, Jēkabpilī, Tukumā u.c., līdz šim apmeklējis arī citas psihoneiroloģiskās slimnīcas.

Alise Seile
Sabiedrisko attiecību speciāliste