Vebināri par sabiedrības līdzdalību pilsoniskajai sabiedrībai un aktīvajiem iedzīvotājiem

No 2023. gada primārā platforma iedzīvotāju priekšlikumu un jautājumu nosūtīšanai iestādēm būs e-adrese

Biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) aicina ikvienu interesentu, īpaši pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus, piedalīties četros vebināros 25. un 28. oktobrī. Vebināri ir veltīti  sabiedrības līdzdalībai un sniegs praktiskus ieteikumus, kā izmantot dotās iespējas un ietekmēt to, kas notiek pašvaldībā un valstī, tai skaitā būvniecības nozarē.

Aicinām izmantot šo iespēju un piedalīties vebināru ciklā, vebināri notiek konferenču platformā Zoom ar tiešraidi Delnas Facebook kontā.

25. oktobrī 11.00 – 12.30 divi vebināri

Manas iespējas īstenot savas idejas pašvaldībā

Delna ikdienā komunicē ar pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem, konsultē un sniedz ieteikumus komunikācijai ar pašvaldību un līdzdalības mehānismu (kolektīvais iesniegums, iedzīvotāju padomes un līdzdalības budžets) izmantošanā. Delnas direktore Inese Tauriņa sniegs praktiskus ieteikumus un iedvesmos šo līdzdalības rīku izmantošanā, kā arī dalīsies pieredzes stāstā, kā vietējai kopienai  izdodas īstenot iniciatīvas mazpilsētā – Aizputē.

Apkaimju kopienu kustināšana līdzdalības budžeta ieviešanai Daugavpils pilsētā

Par to, kā biedrība Cita Daugavpils aktivizē pilsētas apkaimju kopienas jau pirms līdzdalības budžeta ieviešanas Daugavpils pilsētā, dalīsies biedrības valdes locekle Inga Belousa. Inga arī sniegs ieskatu par apkaimju kustības veidošanu Daugavpilī, kas ļauj apkaimēm apzināt savu identitāti, stiprināt noturību un līdzdarboties pilsoniskas sabiedrības veidošanā.

28. oktobrī 11.00 – 12.00 vebinārs

Es un būvniecība. Kā uzzināt par plānotiem un notiekošiem būvdarbiem? Kur vērsties ar jautājumiem?

Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS vadošā pētniece Agnese Frīdenberga skaidros būvniecības procesu un sabiedrības iespējas ietekmēt būvniecību dažādās būvniecības stadijās. Agnese arī iepazīstinās ar rokasgrāmatu par šo tēmu un norādīs uz tiesībām zināt, kas tiek būvēts un kādiem mērķiem tas tiek darīts.

28. oktobrī 17.00 – 18.00 vebinārs

Jaunie Ministru kabineta noteikumi sabiedrības līdzdalībai – jēgpilnas līdzdalības iespējas, lielāka atklātība, atgriezeniskā saite un stiprāka demokrātija

Noteikumi paredz vairākus būtiskus uzlabojumus pilsoniskās sabiedrības pārstāvju līdzdalības iespējām valsts un pašvaldību attīstības plānošanas procesos. Ar jaunajiem noteikumiem iepazīstinās Valsts kancelejas konsultante sabiedrības līdzdalības jautājumos Zane Legzdiņa-Joja

Plašāk par gaidāmajiem vebināriem un reģistrācija -> https://delna.lv/lv/2024/10/17/vebinari-pilsoniskajai-sabiedribai-un-aktivajiem-iedzivotajiem/