Valmieras vārds skan Eiropas čempionātā Toruņā

Eiropas čempionāts vieglatlētikā telpās vecmeistariem

No 17. līdz 23. martam Polijas pilsētā Toruņā norisinājās Eiropas čempionāts vieglatlētikā telpās vecmeistariem. Tajā piedalījās arī Valmieras sportisti vecumā no 38 līdz 82 gadiem.

Mūsu vispieredzējušākie sportisti Raitis Lērme un Aleksejs Koziņecs iepriecināja ar skaistiem sasniegumiem. Aleksejs pierādīja, ka ir dažāda garuma distanču meistars, jo kvalificējās 200m finālskrējienam, kurā finišēja piektais ar rezultātu 37,57 sek., savā kroņa disciplīnā – 400 metros  izcīnīja bronzas medaļu ar rezultātu 1:59,76 min. un dienu vēlāk finišēja ceturtais 800m skrējienā ar rezultātu 4:53,34 min. Raitis Lērme  ar sezonas labāko rezultātu 22:41,74 min. eleganti soļoja  3000m distancē un izcīnīja 5.vietu, bet 5000m ar rezultātu 40:47 min. ierindojās 6.vietā. Jānis Zagorskis raidīja šķēpu 43,70m tālu un 12 dalībnieku konkurencē izcīnīja bronzas medaļu. 1500m skrējienā mūsu vīri skrēja, ko kājas nes. Valdis Tilts finišēja pēc 5:12,38 min., bet Ēriks Melkurts uzrādīja sezonas labāko rezultātu 5:44,71 min. 3000m distancē Andis Gailis ar rezultātu 10:49,57 min. izcīnīja 16.vietu, Ēriks Melkurts ar 12:02,32 min. ierindojās 17.vietā. Puiši izmēģināja spēkus arī 8km krosā, kurā Andis Gailis finišēja 22.vietā, savukārt Ēriks Melkurts 18.vietā. 800m istanci Valdis Tilts pieveica ar ļoti pieklājīgu rezultātu 2:28,70 min.

“Es, daile, arī esmu spēks”, teicis Rainis, gluži kā par Valmieras meiteņu startiem Eiropas čempionātā. Lodes grūšanā Ilona Puriņa apņēmīgi devās cīņā ar 16 sāncensēm un, uzrādot sezonas labāko rezultātu 12,03m, izcīnīja bronzas medaļu, Irina Birjukova ar rezultātu 9,63m izcīnīja 5.vietu. Diska mešanā ar 25,59m Ilona Puriņa izcīnīja 8.vietu, bet Irina Birjukova ar 22,27m 9.vietu. Veseri Irina Birjukova raidīja 33,27m tālu, izcīnot 6.vietu, Ilona Puriņa ar 28,94m ierindojās 11.vietā. Savukārt smaguma mešanā Irina izcīnīja 6.vietu ar rezultātu 10,08m, bet Ilona ar sezonas labāko rezultātu -10,91m ierindojās 10. vietā. Vēl Ilona skaistā un sīvā cīņā izcīnīja 6.vietu šķēpa mešanā, bet Irina spēkojās ar pirkstgala papēža meistarēm 3000m soļošanā un izcīnīja 5.vietu.

Pavisam tuvu medaļai 3000m distancē soļoja Ritvars Lērme ar skaistu rezultātu 14:55,72 min. un izcīnīja 4.vietu. 5000m distancē Ritvars pierādīja, ka Valmierā Jāņa Daliņa tradīcijas vēl dzīvas un ar rezultātu 25:54 min. izcīnīja sudraba medaļu. Jaunākais no valmieriešiem Sandis Sabājevs 60m distancē izcīnīja vietu pusfinālā un izcīnīja 16.vietu, bet tāllēkšanā ar 6,02m tālu lēcienu ierindojās 12.vietā. Sacensību pēdējā dienā, lietū un vējā norisinājās sacensības maratonā, kurā piedalījās paši izturīgākie no Valmieras. Abi mūsu skrējēji uzrādīja lieliskus rezultātus: Andis Gailis 2:57:54, bet Ritvars Lērme 3:09:58.

Skaistās un grūtās cīņās ar sevi un sāncenšiem noslēdzies Eiropas čempionāts. Mūsu vieglatlētikas veterāni atstājuši spožus ierakstus sacensību protokolos, liekot skaļi skanēt Valmieras vārdam.

Informāciju sagatavoja: Sandra Kaufmane