Valmieras tehnikuma audzēkņi dodas uz Portugāli, lai piedalītos Erasmus+ projekta “Solar Village” atklāšanas konferencē

Valmieras tehnikums

Šodien, 9. oktobrī, Valmieras tehnikuma topošie atjaunojamās enerģētikas un mehatronikas sistēmu tehniķi Mareks Tupmacis, Toms Kokka, Roberts Laucis, Artis Sparāns un Keita Kandavniece dodas uz Bragu, pilsētu Portugālē, lai no 9. līdz 12. oktobrim piedalītos Erasmus+ projekta “Solar Village” atklāšanas konferencē.

Projektā piedalās skolēni un pasniedzēji no Slovēnijas, Portugāles, Latvijas, Serbijas, Turcijas un Itālijas, un katrā no šīm valstīm tiks izveidoti “saules ciemati”, kur tiks veikti pētījumi par ēnojuma ietekmi uz telpu temperatūru, lai izstrādātu praktiskus ieteikumus ēku energoefektivitātes uzlabošanai.

Projekta “Solar Village” viena no galvenajām aktivitātēm ir praktiskās darbnīcas, kurās visās projekta partnervalstīs skolēni kopā ar pasniedzējiem būvēs un aprīkos saules ciema modeļus, veicot mērījumus un analizējot iegūtos datus. Papildus tam tiks organizētas starptautiskas mobilitātes, kuru laikā skolēni un skolotāji apmeklēs partnervalstis, lai apmainītos pieredzē un paplašinātu zināšanas. Tiks izstrādāti arī izglītojoši materiāli par ilgtspējīgu būvniecību un energoefektivitāti, kas būs pieejami gan skolēniem, gan plašākai sabiedrībai.

Projekta “Solar Village” iecere ir veicināt energoefektivitāti un ilgtspējīgu saimniekošanu. Mērķis ir demonstrēt, kā, izmantojot vienkāršus un efektīvus risinājumus, piemēram, logu ēnošanu, var ievērojami samazināt enerģijas patēriņu ēku dzesēšanai.

Projekts ilgs 16 mēnešus, no 2024. gada 1. septembra līdz 2025. gada 31. decembrim. Aktivitātes tiek īstenotas Erasmus+ projekta “Solar Village” ietvaros un tiek līdzfinansētas no Eiropas Savienības budžeta.

Informāciju sagatavoja:

Inta Heidemane,

Valmieras tehnikums