Valmieras novadu apmeklē jaunieši no Japānas

No 8. līdz 22. septembrim Valmieras novadu pieredzes apmaiņā apmeklē četri jaunieši un viņus pavadošais skolotājs no Valmieras novada pašvaldības sadraudzības pilsētas Higašikavas Japānā, lai iepazītu mūsu novadu, valsti un tās kultūru, gūtu priekšstatu par latviešu valodu un uzlabotu angļu valodas prasmes, kā arī prezentētu savu zemi.

Šonedēļ jauniešus uzņemam Rūjienas apvienībā, līdz šim viņi paguvuši viesoties Rūjienas vidusskolā, apskatīt pilsētu un nogaršot gardo sapņu saldējumu. Turpinājumā plānots Rūjienas tautskolā piedalīties aušanas nodarbībā un iepazīt Latvijas tradicionālās virtuves garšas. Savukārt skaisto Latvijas dabu ciemiņi no Japānas varēs izbaudīt Skaņākalna Dabas parkā Mazsalacas apvienībā.

No 16. septembra jaunieši uzturēsies Valmierā, kur viņus uzņems Valmieras 2. vidusskola. Nākamajā nedēļā paralēli dažādām nodarbībām Valmieras 2. vidusskolā, jauniešiem ir paredzēts Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas, Valmieras muzeja un ekspozīcijas “de Woldemer”, Zilākalna skatu torņa un Sietiņieža apmeklējums. Tuvojoties viesošanās noslēgumam, paredzēta arī jauniešu pieņemšana pie Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Jāņa Baika.

Lai gūtu vispārīgāku ieskatu par Latviju, Higašikavas jauniešu pieredzas apmaiņas brauciena programmā iekļauts arī galvaspilsētas Rīgas un Cēsu pilsētas apmeklējums.

No 17. līdz 29. oktobrim divas Rūjienas vidusskolas un divas Valmieras 2. vidusskolas skolnieces dosies atbildes braucienā uz Higašikavu.

Iespēja doties pieredzes apmaiņas braucienos nodrošināta, pateicoties ilgstošai Rūjienas un Higašikavas pilsētas sadraudzībai, ko turpina arī Valmieras novada pašvaldība.