Valmieras novads saņem Aprites ekonomikas indeksa “Ekspertu” novērtējumu

11. septembrī tika prezentēts pirmais Latvijas pašvaldību Aprites ekonomikas indekss – Latvijas zinātnieku radīts rīks pašvaldību apritīguma novērtēšanai. Valmieras novads saņēmis otru augstāko novērtējumu, iegūstot 486 punktus.

Latvijas Aprites ekonomikas indekss ir unikāls un pirmais zinātniski pamatotais praktiskais rīks, kas palīdzēs Latvijas pašvaldībām novērtēt savu aktuālo situāciju apritīguma jomā un efektīvāk plānot turpmākos attīstības soļus.

Aprites ekonomikas indeksa rezultāti kopējo skalu iedala piecās grupās – līderos (vairāk nekā 500 punkti), ekspertos (450–499 punkti), praktiķos (400–449 punkti), apzinīgajos (350–399 punkti) un nogaidošajos (mazāk nekā 349 punkti).

“Līderu” grupā ir divas pašvaldības – Ventspils valstspilsēta un Līvānu novads. “Ekspertu” grupā ir septiņas pašvaldības – Dienvidkurzemes novads, Valmieras novads, Daugavpils valstspilsēta, Rēzeknes valstspilsēta, Kuldīgas novads, Liepājas valstspilsēta un Smiltenes novads.

“Praktiķu” grupā ir 19 pašvaldības: Rīgas valstspilsēta, Ogres, Jēkabpils, Balvu Cēsu, Aizkraukles, Jelgavas, Salaspils, Augšdaugavas, Ķekavas, Tukuma, Alūksnes, Dobeles, Olaines, Valkas, Gulbenes, Madonas, Mārupes un Ropažu novads. Ceturtā jeb “Apzinīgo” grupā ir 11 pašvaldības: Bauskas, Preiļu, Talsu, Limbažu, Ventspils un Rēzeknes novads, Jelgavas valstspilsēta, Saldus, Varakļānu, Saulkrastu un Ādažu novads. “Nogaidošo” grupā ir Ludzas novads un Krāslavas novads.

Aprites ekonomikas indeksa pētījuma iniciatore ir “CleanR Grupas” valdes locekle Agita Baltbārde, indeksa metodiku izstrādājusi Latvijas zinātnieku grupa ekonomikas un ilgtspējīgas attīstības ekspertes Dr. oec. Dzintras Atstājas vadībā. Iedzīvotāju aptauju un datu analītiku vadījis Dr. sc. soc. Andris Saulītis.

Plašāk šeit.

AS “CleanR grupa”