Valmieras novadā viesojās delegācija no Giterslo apriņķa Vācijā

No 21. līdz 24. augustam Valmieras novada pašvaldība un biedrība “Valmieras – Giterslo reģionu sadarbībai” uzņēma delegāciju no Giterslo apriņķa.

Vizītes pirmajā dienā viesi apmeklēja Valmieras muzeja ekspozīciju “de Woldemer”, ieskatījās Valmieras teātra pārbūvētajā ēkā, kas pirmos skatītājus Apaļajā zālē uzņems jau 10. septembrī. Valmieras novada pašvaldībā viesus uzņēma Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Jānis Olmanis, priekšsēdētāja vietnieks infrastruktūras un uzņēmējdarbības jautājumos Guntis Gladkins un Attīstības pārvaldes vadītāja Evija Nagle. Valmieras muzejā viesi piedalījās Vācijas mākslinieku Franka Šmita (Frank Schmidts) un Rozes Lihtenbergeres (Rose Lichtenberger) personālizstāžu atklāšanā. Plašāk par izstādi šeit.

Ceturtdien viesi apmeklēja ZAAO aprites ekonomikas centru “Daibe”, Valmieras Industriālo parku, Valmieras novada pašvaldības policiju un atbalsta centru “Solis”.

Pēc tam katras Valmieras novada apvienības pārstāvji uzņēma viesus no savām Giterslo apriņķa sadraudzības pilsētām: Rūjienas apvienībā viesojās Šteinhāgenas pārstāvji, Mazsalacas apvienībā – Harzevinkelas, Naukšēnu apvienībā – Borgholzhausenas, Kocēnu apvienībā – Langenergas, Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā – Verteras un Valmierā – Halles.

Viesi uzzināja par Naukšēnu brūža darbību, iepazīstot rudzu iesala ražošanas un Valmieras minerālūdens pildīšanas procesu, kā arī guva plašāku informāciju par brūža vēsturi. Naukšēnos ciemiņi apmeklēja Naukšēnu Cilvēkmuzeju un Ķoņu dzirnavas.

Rūjienas Tautskolas vadītāja Gita Zariņa viesus iepazīstināja ar tautskolas darbību, ciemiņi nobaudīja tradicionālos Rūjienas salātus. Rūjienas Izstāžu zālē bija iespēja apskatīt tēlnieka Raimonda Muzikanta simtgadei veltīto izstādi un ieklausīties zāles vadītājas Līgas Siliņas stāstījumā. Vakarā viesi devās braucienā ar plostu pa Rūjas upi. Tikšanās laikā tika pārrunāti nākotnes sadarbības plāni.

Mazsalacas apvienībā delegācija viesojās “Āža krogā”, lai novērtētu, kādas pārvērtības krogā notikušas gada laikā kopš iepriekšējās viesošanās, kā arī Mazsalacas Jauniešu centrā. Tālāk delegācija devās uz Mazsalacas Kultūras centru, kur apskatīja metālmākslinieka un dizainera Armanda Vecvanaga Sr. personālizstādi “Eksperiments ar saplāksni”. Aktīva darbošanās notika Mazsalacas vidusskolā, kur delegācija piedalījās sveču liešanas meistarklasē. Vēlāk ciemoņi devās pastaigā Skaņākalna Dabas parkā.

Kocēnu apvienībā viesi apmeklēja Kocēnu pirmsskolas izglītības iestādi “Auseklītis” – paldies bērnudārza audzēkņiem par skaisto priekšnesumu! Dabas skaistumu viesi baudīja Sietiņieža pastaigu takā, kā arī apmeklēja Dikļu pagastā esošo mini zoo “Mežiņi”.

Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienība ir iesākusi skaistu ceļu draudzības veidošanā un stiprināšanā ar Verteres pilsētu Vācijā. Giterslo delegācija viesojās Trikātas pamatskolā, uzzināja plašāk par Trikātas mednieku māju un medniecības tradīcijām, apskatīja miniatūru ēku ciemu “Mini ciems” un Brenguļu alus dārzu.

Piektdien viesi uzzināja plašāk par daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra “Atspulgs” Vaidavā darbību, baudīja ainavu, kas paveras, uzkāpjot Zilākalna jaunajā skatu tornī. Vakarā pievienojās Baltijas ceļa 35. gadadienas svinīgajai norisei Unguriņu robežpunktā. Savukārt sestdien viesi apmeklēja Zemessardzes 33. gadadienai veltīto notikumu Valmierā – Zemessardzes dienu.

Vizītes mērķis bija iepazīstināt viesus ar jaunākajiem īstenotajiem projektiem, paveiktajiem darbiem un plānoto, gan stiprinot esošos sadarbības virzienus, gan gūstot idejas jauniem. Valmieras novada un Giterslo apriņķa sadarbība ilgst jau vairāk nekā 30 gadu.