Valmieras novadā viesojas delegācija no Giterslo apriņķa Vācijā

No 21. līdz 24. augustam Valmieras novada pašvaldība un biedrība “Valmieras – Giterslo reģionu sadarbībai” uzņem delegāciju no Giterslo apriņķa.

Vizītes pirmajā dienā viesi apmeklēja Valmieras muzeja ekspozīciju “de Woldemer”, ieskatījās Valmieras teātra pārbūvētajā ēkā, kas pirmos skatītājus Apaļajā zālē uzņems jau 10. septembrī. Valmieras novada pašvaldībā viesus uzņēma Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Jānis Olmanis, priekšsēdētāja vietnieks infrastruktūras un uzņēmējdarbības jautājumos Guntis Gladkins un Attīstības pārvaldes vadītāja Evija Nagle.

Pēcpusdienā Giterslo delegācija Valmieras muzejā piedalīsies Vācijas mākslinieku Franka Šmita (Frank Schmidts) un Rozes Lihtenbergeres (Rose Lichtenberger) personālizstāžu atklāšanā. Plašāk par izstādi šeit.

Ceturtdien viesi apmeklēs ZAAO aprites ekonomikas centru “Daibe”, Valmieras Industriālo parku, Valmieras novada pašvaldības policiju un atbalsta centru “Solis”. Lai uzzinātu vairāk gan par jaunākajiem īstenotajiem projektiem, gan dažādām aktualitātēm un iepazītu vietējos ražotājus, delegācijas pārstāvji apmeklēs Naukšēnu, Rūjienas, Mazsalacas, Kocēnu un Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības.

Piektdien viesi uzzinās plašāk par daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra “Atspulgs” Vaidavā darbību, baudīs ainavu, kas paveras, uzkāpjot Zilākalna jaunajā skatu tornī. Vakarā viesi pievienosies Baltijas ceļa 35. gadadienas svinīgajai norisei Unguriņu robežpunktā. Savukārt sestdien apmeklēs Zemessardzes 33. gadadienai veltīto notikumu Valmierā – Zemessardzes dienu. Plašāk par Zemessardzes dienu šeit.

Vizītes mērķis ir iepazīstināt viesus ar jaunākajiem īstenotajiem projektiem, paveiktajiem darbiem un plānoto, gan stiprinot esošos sadarbības virzienus, gan sākot jaunus. Valmieras novada un Giterslo apriņķa sadarbība ilgst jau vairāk nekā 30 gadu.