Valmieras novadā piešķir stipendijas pedagoģijas studentiem

Stipendijas pedagoģijas studentiem

Lai Valmieras novada pašvaldības dibinātās izglītības iestādes ilgtermiņā nodrošinātu ar augsti kvalificētiem pedagogiem, pašvaldība piešķir stipendijas studējošiem, kuri studē valsts akreditētā augstākās izglītības studiju programmā un iegūst pedagoģiskai darbībai nepieciešamo profesionālo kvalifikāciju.

Stipendijas apmērs pilna laika profesionālā bakalaura studiju programmā studējošajam ir 300 eiro mēnesī, savukārt nepilna laika profesionālā bakalaura programmā studējošajam – 200 eiro mēnesī.

Pašvaldība stipendiātam maksās stipendiju 10 mēnešus gadā, un to iespējams saņemt no 2. studiju gada uz visu atlikušo studiju programmas apguves laiku, ja students atbilst un pilda saistošo noteikumu un līguma par stipendijas izmaksu nosacījumus.

Ņemot vērā provizoriskās pedagogu vakances nākamajiem trim gadiem pašvaldības dibinātajās izglītības iestādēs, 2024. gada 27. jūnija domes sēdē lemts par  2024./2025. mācību gadā stipendiju piešķiršanai atbalstāmajām pedagoģisko studiju programmām:

• sākumizglītības skolotājs;
  • svešvalodas (Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomikas zonas) skolotājs;
  • STEM (bioloģija, ķīmija, ģeogrāfija, fizika, matemātika) skolotājs;
  • psihologs;
  • speciālais pedagogs.

Pašvaldības stipendiju ir tiesības saņemt pretendentam, kurš ir pilna laika klātienes profesionālā bakalaura studiju programmas vai ir nepilna laika profesionālā bakalaura studiju programmas students. Stipendijas pretendentam noteiktajā termiņā ir sekmīgi jānokārto nepieciešamie pārbaudījumi un pilnībā jāiegūst attiecīgajam akadēmiskā gada semestrim paredzētais kredītpunktu skaits, un nevar atrasties akadēmiskajā atvaļinājumā. Sekmju vidējā svērtā atzīme nav zemāka par astoņām ballēm. Studējošais apņemas nodibināt darba tiesiskās attiecības studiju laikā vai ne vēlāk kā trīs mēnešu laikā pēc studiju beigšanas ar vienu vai vairākām Valmieras novada pašvaldības dibinātām izglītības iestādēm, un pēc studiju pabeigšanas nostrādāt tajā/-s atbilstoši iegūtajai izglītībai par periodu kādu ir izmaksāta stipendija, bet ne mazāku par trīs gadiem.

Lai pieteiktos stipendijai, pretendentam no 2024. gada 22. jūlija līdz 11. augustam Valmieras novada Izglītības pārvaldē jāiesniedz šādi dokumenti:

• stipendijas piešķiršanai adresētu iesniegumu;
  • izziņu no augstskolas par studijām, pievienojot sekmju izrakstu par iepriekšējo studiju semestri;
  • izglītības iestādes izziņu par studiju faktu;
  • pašrocīgi parakstītu apliecinājumu nodibināt darba tiesiskās attiecības studiju laikā vai pēc studiju beigšanas ar Valmieras novada pašvaldības dibināto izglītības iestādi.

Dokumentus iespējams iesniegt klātienē Valmieras novada pašvaldībā Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā; nosūtīt pa pastu pašvaldībai uz adresi Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201 (adresētu Valmieras novada Izglītības pārvaldei); elektroniski parakstītus dokumentus nosūtīt uz e-pastu  vai Valmieras novada pašvaldības e-adresi, ja esat e-adreses lietotājs.

Saistošie noteikumi Nr. 122 “Par pašvaldības stipendijas piešķiršanu studējošiem, kuri studē valsts akreditētā augstākās izglītības studiju programmā un iegūst pedagogiem nepieciešamo profesionālo kvalifikāciju” pieņemti Valmieras novada pašvaldības 2024. gada 28. marta domes sēdē un tie stājās spēkā 2024. gada 11. aprīlī.

Iesniegums

Apliecinājums