Valmieras novadā pieredzes apmaiņā kaimiņu novadu pašvaldības policijas speciālisti

29. augustā Valmieras novadā viesojās pašvaldības policijas speciālisti no Alūksnes, Valkas, Smiltenes, Gulbenes, Madonas un Balvu novadiem. Šādas pieredzes apmaiņas vizītes rotācijas kārtā notiek katru gadu, un šoreiz viesus uzņēma Valmieras novada pašvaldības policija.

Vizīte sākās pašvaldības policijas iecirknī, kur Indulis Rūsis, Valmieras novada pašvaldības policijas priekšnieks, viesus iepazīstināja ar policijas darba ikdienu novadā, ar pieejamiem resursiem un izaicinājumiem, ar ko jāsaskaras ikdienā. Pārrunājot dažādas aktualitātes, kolēģi dalījās pārdomās un pieredzē, sniedza cits citamprofesionālus padomus.

Valmieras novada pašvaldības pozitīvais piemērs, izveidojot Operatīvās informācijas centru, izskanējis ne tikai ārpus Valmieras nodava, bet arī Latvijas robežām, un kolēģi ar interesi aplūkoja tehnisko nodrošinājumu un atzinīgi novērtēja paveikto videonovērošanas jomā. Valmieras novada pašvaldības policija strādā septiņas dienas nedēļā, 24 stundas diennaktī, līdz ar to, izmantojot modernās tegnoloģijas, ir iespējams efektīvi nodrošināt nepārtrauktu drošību pilsētā un novadā. Tāpat kolēģi pārrunāja labo sadarbību ar Valsts policiju, sadarbību ar pašvaldības kapitālsabiedrībām klaiņojošu dzīvnieku izķeršanā, kā arī par izmaiņām likumā, kas nosaka, ka pašvaldības policija ir tiesīga kontrolēt un sodīt par atļautā braukšanas ātruma neievērošanu.

Noslēdzot viesošanos iecirknī, viesi kopā ar kolēģiem no Valmieras novada pašvaldības policijas uzsāka ekskursiju, lai dotos uz Zilokalnu un uzkāptu  38,3 metrus augstajā Zilākalna skatu tornī baudīt ainavu, kas paveras no skatu torņa augstākās platformas. Pēc tam ciemiņi devās uz Valmieru, kur ar lielākajiem pēdējos gados īstenotajiem projektiem un nākotnes iecerēm iepazīstināja Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, vadot autobusa ekskursiju. Galvenās pieturvietas – Valmieras Olimpiskais centrs, Valmieras Industriālais parks, kā arī Valmieras Rūpniecības un eksporta parka apmeklējums. Ekskursijas ar autobusu noslēgums bija Jāņa Daliņa stadionā, kas ar savu jauno veidolu joprojām liek elpai aizrauties katram, kurš tur ieiet pirmo reizi.

Kolēģi no kaimiņu pašvaldībām ar interesi izstaigāja arī Valmieras muzeja ekspozīciju “de Woldemer”, bet viesošanās Valmierā noslēdzās ar jautru izbraukumu pa Gauju ar Gaujas tramvaju.

Prieks par kaimiņu pašvaldību kolēģu viesošanos Valmieras novadā un to, ka pašvaldības policijas darbinieki ne tikai sadarbojas profesionālajā jomā, bet arī uzzina par paveikto, plānoto un aktualitātēm citos novados.