Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs piedalās Pilsētas mēru forumā Ženēvā

No 30. septembra līdz 1. oktobrim Ženēvā (Šveicē), norisinās Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ceturtais Pilsētas mēru forums – “Nākotnes pilsētu samits” –, tajā piedalās arī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Forums notiek pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas Nākotnes samita (Ņujorka, 2024. gada 22.–23. septembris). Ženēvā sanākušajiem pilsētu mēriem ir iespēja apspriest “Nākotnes pakta”, ko ANO dalībvalstis pieņēma Ņujorkā, ietekmi uz vietējām pašvaldībām. Turklāt viņi var izcelt daudzveidīgos veidus, kā pilsētas var būtiski sekmēt pakta īstenošanu, sekmējot iedzīvotāju labklājību nākotnē un paātrinot Ilgtspējīgas attīstības programmas 2030. gadam īstenošanu.

Divu dienu laikā forumā norisināsies četras sesijas. Pirmajās trijās sesijās galvenā uzmanība tiks pievērsta tam, kā vietējās pašvaldības ietekmēs dažādas Nākotnes pakta nodaļas. Katrā no šīm sesijām mēriem būs iespēja uzrunāt auditoriju un sniegt ieskatu par to, kā viņu pilsēta var veicināt pakta īstenošanu attiecīgajās jomās.

Pirmajā sesijā tiks izskatīta pakta pirmā nodaļa “Ilgtspējīga attīstība un attīstības finansēšana” un tās ietekme uz vietējām iestādēm.

Otrajā sesijā tiks aplūkota pakta otrajā un trešajā nodaļā – “Miers un drošība” un “Zinātne, tehnoloģijas un inovācija un digitālā sadarbība” – izklāstītā ietekme uz vietējām iestādēm.

Trešajā sesijā galvenā uzmanība tiks pievērsta diviem būtiskiem pakta tematiem: “Jaunatne un nākamās paaudzes” un “Globālās pārvaldības pārveidošana”.

Ceturtajā un pēdējā sesijā plānots, ka forumā kopīgi tiks pabeigta un saskaņota mēru deklarācija par pilsētu nākotni, kas atspoguļos vienotu pašvaldību vadītāju redzējumu un apņemšanos veidot mūsu pilsētu nākotni.

Forumā piedalās pilsētu mēri no visas pasaules, no tām tuvākās Valmierai – Tallina (Igaunija), Turku (Somija), Lodza (Polija). Ar visām pārstāvētajām pilsētām var iepazīties šeit. Plašāk par ceturto Pilsētas mēru forumu forumofmayors.unece.org.