Valmieras muzejā būs skatāma gleznotājas Baibas Apsītes personālizstāde “Jūra. Viļņu un gaismas simfonija”

Valmieras muzejā būs skatāma gleznotājas Baibas Apsītes personālizstāde “Jūra. Viļņu un gaismas simfonija”

No 31. janvāra līdz 26. martam Valmieras muzeja Izstāžu namā būs skatāma gleznotājas Baibas Apsītes personālizstāde “Jūra. Viļņu un gaismas simfonija”. Izstādes atklāšana – 31. janvārī plkst. 16.00.

Jūra un tās dažādās noskaņas ir mākslinieces galvenā tēma glezniecībā. “Jūra ir dižena dabas stihija, un tās mainīgā daba ir vienmēr valdzinājusi ļaužu dvēseles, jo jūra vienlaikus šalc mums blakus, pastāvīgi, tepat, un tā mēdz pārsteigt ar mainīgu plaša spektra emocionālo un vizuālo pieredzi. Jūra ar ūdens virsmas viļņu rakstiem, horizonta tālēm un bezgalīgo debess jumu virs tās savā noskaņu bagātībā ir mūžīgs iedvesmas avots glezniecībai, etīdēm un arī filozofiskam domas lidojumam,” norāda Baiba Apsīte. Māksliniece savos darbos attēlo jūru visā tās mainībā – no šķietami rāmas ūdens virsmas līdz bangojošiem viļņiem, kas gleznotāju pēdējos gados aizrauj arvien vairāk. Izstādē skatāmie darbi lielākoties radīti dažādos gadalaikos Vidzemes piekrastē, Saulkrastu apkārtnē. Izstādītas gan dabas studijas, gan lielformāta marīnas, kas tapušas vairāku gadu garumā.

Baiba Apsīte (1978) dzimusi Valmierā, šobrīd dzīvo un strādā Saulkrastos. Absolvējusi toreizējo Valmieras Bērnu mākslas skolu (1993), ieguvusi bakalaura grādu latviešu folkloras un tradicionālās kultūras specialitātē Latvijas Kultūras akadēmijā (2000), maģistra grādu politoloģijas un sabiedrisko attiecību specialitātē Latvijas Universitātē (2002). Vēlāk absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu (BA, 2011, MA, 2013), maģistra darbu izstrādājot profesora Alekseja Naumova vadībā. Kopš 2013. gada uzsāktas studijas Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūrā. Ieguvusi pirmsskolas izglītības kvalifikāciju LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē (2021).

Izstādēs piedalās kopš 2003. gada. Baibas Apsītes darbi atrodas dažādās privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Baltkrievijā, Gruzijā, Nepālā, Dānijā, Šveicē, Vācijā, Itālijā un ASV. Nozīmīgākā starptautiskā kolekcija, kur iekļauts mākslinieces darbs, – Lučano Benetona Imago Mundi.