Valmierā pārbūvēts Georga Apiņa ielas posms, uzlabojot satiksmes drošību

Georga Apiņa iela Valmierā

Noslēgusies Georga Apiņa ielas posma no Rīgas ielas līdz Beātes ielai, Valmierā, pārbūve. Tās laikā izveidota droša un ērta infrastruktūra satiksmes dalībniekiem. Pārbūvētais ielas posms nodrošina piekļuvi ne tikai daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām un pirmsskolas izglītības iestādei “Pienenīte”, bet pilda arī savienojošo funkciju, lai transportlīdzekļu vadītāji nokļūtu Rīgas ielā. Pārbūves laikā prioritāri sakārtota satiksmes organizācija un uzlabota drošība.

Veikta brauktuves seguma, gājēju ietvju un apakšzemes inženiertīklu pārbūve. Izveidotas 48 autostāvvietas,  tostarp ierīkotas divas vietas automašīnām cilvēkiem ar invaliditāti, sakārtota autostāvvietu organizācija. Ierīkots veloceliņš, lai velosipēdistiem vairs nebūtu jāpārvietojas pa brauktuvi. Pie ieejas pirmsskolas izglītības iestādē “Pienenīte” izveidots ātrumvalnis, kas apvienots ar gājēju pāreju. Izbūvēts jauns un energoefektīvs ielas apgaismojums. Ārvide labiekārtota ar jauniem apstādījumiem. Pārbūvētajā posmā saglabāta vienvirziena kustība, maksimālais braukšanas ātrums – 30 km/h.

Pārbūves laikā sakārtots arī Georga Apiņa ielas pieslēgums Rīgas ielai. Rīgas ielas posmā pie Rīgas ielas Nr.20 veikti gājēju ietves paplašināšanas darbi, lai ērti varētu izmainīties gājēji. Uz Rīgas ielas izveidota gājēju pāriešanas vieta, kas aprīkota ar drošības saliņu.

Atbilstoši iepirkuma rezultātiem un līgumam darbus veica SIA “Limbažu ceļi”. Kopējās būvniecības izmaksas 759 526,61 EUR, tajās iekļauti projektēšanas, būvniecības, autoruzraudzības un būvuzraudzības izdevumi. Pārbūve ekspluatācijā pieņemta 30. septembrī. Georga Apiņa ielas posma no Rīgas ielas līdz Beātes ielai pārbūvi Valmieras novada pašvaldība veica par pašvaldības budžeta līdzekļiem (15% paredzot budžetā, 85% piesaistot aizņēmuma veidā no Valsts kases). Aizņēmuma saņemšanai pārbūves projektam, kā nozīmīgam Valmieras novada pašvaldības infrastruktūras investīciju projektam, tika saņemts pozitīvs Satiksmes ministrijas atzinums.