Valmierā pakāpeniski uzsāk jauno apkures sezonu

Augusta vidū tika veikta Vaidavas, Čempionu un Ausekļu objektu pārslēgšana

Rudenīgie laikapstākļi mudinājuši Valmieras pilsētas un Valmieras pagasta Viestura laukuma iedzīvotājus un iestādes uzsākt apkures sezonu, un, līdzīgi kā iepriekšējos gados, skolas, bērnudārzi un citas pašvaldības paspārnē esošās institūcijas ir vienas no pirmajām, kas to izdarījušas. Savukārt oktobra otrā nedēļa iezīmējusi tendenci apkures sezonu uzsākt arī daudzdzīvokļu namos.

SIA “Valmieras ūdens” Siltumtīklu daļas vadītājs Jevgenijs Tihonovs: “Viens no būtiskākajiem uzdevumiem šovasar bija izbūvēt siltumtrases no jaunās katlumājas Rietekļa ielā 1 līdz esošajiem centralizētās siltumapgādes tīkliem, un tas sekmīgi izdevās. Augusta vidū tika veikta Vaidavas, Čempionu un Ausekļu objektu pārslēgšana, bet oktobra sākumā – Jumaras un Voldemāra Baloža ielās esošie objekti, lai turpmāk varētu saņemt siltumenerģiju no Rietekļa ielā esošās katlumājas. Šobrīd jaunā katlumāja un siltumtrases darbojas testa režīmā, un plānots, ka turpmāk siltumenerģiju ražos jaunā katlumāja Rietekļu ielā 1 un  savukārt tiks pārtraukta tās saņemšana no AS “Valmieras piens” katlumājas.”

Lai uzsāktu apkures sezonu, iestāžu vadītāji un daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji aicināti sazināties ar sava īpašuma apsaimniekotāju, kurš tad veic turpmākās secīgās darbības centralizētas apkures sistēmas palaišanai. Jāatzīmē, ka no 2024. gada 1. oktobra SIA “Valmieras ūdens” piemērotais gala tarifs siltumenerģijas lietotājiem ir 70,89 EUR/MWh. Savukārt no 1. novembra paredzēts tā samazinājums par 2,8 procentiem jeb 1,98 eiro. Noteiktais siltumenerģijas gala tarifs sastāv no siltumenerģijas ražošanas tarifa, pārvades un sadales tarifa, siltumenerģijas tirdzniecības tarifa. Ar tarifa aprēķināšanas metodiku var iepazīties SIA “Valmieras ūdens” interneta vietnē www.valmierasudens.lv sadaļā “Siltumapgādes tarifi”.

SIA “Valmieras ūdens” ir Valmieras novada pašvaldībai piederoša kapitālsabiedrība, kas nodrošina centralizētos ūdensapgādes, notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas, kā arī siltumapgādes pakalpojumus Valmieras pilsētā, Valmieras pagasta Viestura laukumā, kā arī Strenčos un Mūrmuižā.

Ingrīda Upīte, SIA “Valmiers ūdens” sabiedrisko attiecību speciāliste