Uzsākta dzelzceļa tīkla un infrastruktūras būvniecība Valmieras Industriālajā parkā

Valmieras Industriālā parka zemes vienībā ar 57,55 ha platību Valmieras novada pašvaldība attīsta jaunu nacionālas nozīmes industriālo parku viedās specializācijas nozares ražojošo uzņēmumu attīstībai Vidzemes reģionā. Parka teritorijā divu gadu laikā Valmieras novada pašvaldība ar Eiropas Atveseļošanās fonda atbalstu potenciālajiem nomniekiem nodrošinās loģistikas savienojumu kravu pārvadājumiem ar publisko dzelzceļu, piekļuvi industriālajam elektroenerģijas pieslēgumam, iespēju pievienoties inženierkomunikācijām, kā arī veikt rūpniecisko apbūvi, piedāvājot nomas vai apbūves tiesību termiņu līdz 70 gadiem atbilstoši veikto investīciju apjomam.

Sekmīgi noslēgušies būvniecības priekšdarbi, iepirkumu procedūras un noslēgti līgumi par būvniecību, būvuzraudzību un autoruzraudzību. Šī gada augustā Valmieras Industriālajā parkā uzsākti zemes darbi, lai sagatavotu būvlaukumu. Būtiskākā un stratēģiski nozīmīgākā kopējā būvniecības projekta daļa ir platsliežu dzelzceļa lietošanas tīkla izbūve parka teritorijā 2,3 km garumā un savienojuma izveide ar publisko dzelzceļu 0,8 km garumā. Šī savienojuma pieejamība nodrošinās industriālā parka konkurētspēju Latvijā, kā arī paplašinās Vidzemes reģiona  kravu pārvadājumu un loģistikas iespējas. Būvdarbi ietvers arī esošā galvenā sliežu ceļa pārbūvi posmā Valmiera–Bāle, kā arī paredzēts izbūvēt vienu iekraušanas–izkraušanas un divus pieņemšanas–nosūtīšanas sliežu ceļus. Atbilstoši iepirkuma rezultātiem un līgumam būvdarbus veiks piegādātāju apvienība “ACB8”.

Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar SIA “Valmieras ūdens”, kas nodrošinās parka teritorijā ūdenssaimniecības pakalpojumus, uzsākusi arī pārējā Valmieras Industriālā parka infrastruktūras būvniecību, lai sagatavotu teritoriju rūpnieciskās ražošanas attīstībai. Iekšējā dzelzceļa tīkla sākumā paredzēts izbūvēt plašu industriālo laukumu ar betona iesegumu materiālu pārkraušanai un uzglabāšanai (~44 600 m2 platībā ar nestspēju 60 t). Tiks veikta arī inženiertīklu koridora (maģistrālā ūdensvada un kanalizācijas tīklu) izbūve. Šim mērķim izmantos Ozolkalna ceļu, kuram pēc darbu veikšanas izveidos cieto segumu. Noritēs darbi arī pie divu plašu un apgaismotu stāvlaukumu izveides, nomnieku teritorijas/-u iežogošanas, kā arī pie zaļās infrastruktūras ierīkošanas. Šos darbus atbilstoši iepirkumu rezultātiem un līgumiem dalīti veic SIA “Limbažu ceļi” un piegādātāju apvienība “VIP ACB&R”.

Savukārt elektroenerģijas infrastruktūras būvniecība, lai nodrošinātu industriālajai ražošanai un teritorijas funkcionalitātei nepieciešamās elektrības jaudas, tiks uzsākta pēc AS “Sadales tīkls” organizētās iepirkuma procedūras noslēgšanās.

Dzelzceļa un parka infrastruktūras būvniecība tiek veikta Valmieras novada pašvaldības īstenotā projekta Nr. 3.1.1.i.0/1/23/A/CFLA/008 “Valmieras Industriālā parka attīstība” ietvaros. Projekta kopējās izmaksas – 23 761 723,12 EUR, projekta kopējie attiecināmie izdevumi – 21 782 120,57 EUR, Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējums – 20 000 000 EUR. Projekta īstenošanas termiņš indikatīvi noteikts līdz 2025. gada 31. decembrim.

Nomas vai apbūves tiesību izsoles, lai komersanti varētu uzsākt darbību iepriekšminētajā teritorijā, Valmieras novada pašvaldība plāno izsludināt šī gada otrajā pusgadā.

Valmieras Industriālais parks ir 102 ha liela teritorija, kuru Valmieras novada pašvaldība attīsta vairākās kārtās. Potenciālo investīciju pieprasījumos un atkarībā no uzņēmējdarbības nozares, tiek izmantotas vairākas pieejas investīciju piesaistē, lai veicinātu investoru interesi par visu parka piedāvājumu – dažādām komersantu vajadzībām sagatavotām un attīstītāmām teritorijām.