Tiekamies projektā “7, 8, 9 – areče nu – te viņi!”

2024. gada 14. augustā plkst. 15.00 stāstnieku pēcpusdienā radošajā namā “Vērši” sākas aktīvais posms Valmieras novada pašvaldības iedzīvotāju iniciatīvas projektam “7, 8, 9 – areče nu – te viņi!”.  Projekts ir turpinājums stāstnieku pēcpusdienām Ramatā, Ipiķos un Vērsī 2022./2023. projektiem  “1, 2, 3 – tie citi būs drīz…” un “4, 5, 6 – tie mums ar’ nav sveši…”.

Šajā projekta daļā pievēršamies vēsturiskajām fotogrāfijām un bērnības stāstiem. Projekta ietvaros aktīvo iedzīvotāju grupa “Vērsis var” sadarbībā ar Valmieras integrētās bibliotēkas novadpētniecības eksperti Agitu Lapsu un biedrībām “Aprika” un  “Attīstības un inovāciju mācību centrs” turpinās izzināt Igaunijas pierobežas stāstus un notikumus, kā arī vākt un digitalizēt senās fotogrāfijas. Projekts turpināsies līdz 2024. gada novembrim.

Vēršu radošajā namā:

•      klausīsimies tradicionālās kultūras biedrības APRIKA valdes priekšsēdētājas / stāstnieces Māras Mellēnas iedvesmas stāstos par stāstnieku kustības norisēm Latvijā un ārzemēs;

•      stāstīsim savus bērnības stāstus kopā ar Mazsalacas stāstniekiem un Lieni Apsīti;

•      izbaudīsim dziesminieces Antras Piekalnītes muzikālos stāstus;

•      animācijas mākslinieces Dace Liepas vadībā bērni, klausoties stāstos, varēs arī tos uzzīmēt;

•      veidosim jaunas sadarbības starp pasākuma dalībniekiem!

Lūdzam pieteikt apmeklējumu Vasilinai Sermai zvanot pa tālruni: 26629244.