Svinīgā pasākumā Valmieras novadā godināti akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” dalībnieki

Sestdien, 19. oktobrī, saulainā rudens dienā Kocēnu Kultūras namā norisinājās pasākums veltīts dārzu tēmai – akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” dalībnieku godināšanas pasākums, kuru papildināja divas izglītojošas lekcijas.

Akcija “Tavs ieguldījums ainavā” norisinājās jau trešo reizi, pulcējot čaklākos un radošākos iedzīvotājus ar “zaļajiem pirkstiņiem” no visa Valmieras novada. Trīs gadu laikā secinām, ka aktīvākie dalībnieki ir no Matīšu, Burtnieku, Vecates, Mazsalacas, Strenču, Sedas, Kocēnu un Valmieras puses.

Atzinības rakstu un nelielas piemiņas dāvaniņas šogad saņēma 27 akcijas dalībnieki, kuri bija pieteikušies kādai no astoņām kategorijām. Balvas pasniedza Jānis Olmanis, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks, un Evija Nagle, Valmieras novada pašvaldības Attīstības pārvaldes vadītāja, izpilddirektores vietniece.

Pēc apbalvojumu saņemšanas un kopīgām sarunām pasākums turpinājās ar zinošu ekspertu lekcijām, kas noderīgas bija ikvienam, kas savā īpašumā iekopj dārzu vai rūpējas par lielākiem un mazākiem kokiem tajos.

Koku eksperts Gvido Leiburgs pastāstīja plašāk par koku kopšanas principiem, par stādu kvalitātes kritērijiem un par veco koku saglabāšanas iespējām. Lekcijā ietverti bija arī praktiski padomi par koku kopšanu un kādiem speciālistiem uzticēt to.Tāpat interesanti arī bija uzzināt par dažādiem kaitēkļiem, kas sastopami kokos, kā tos pamanīt un kā rīkoties.

Ainavu arhitekte Linda Neško prezentēja Jauno Eiropas “Bauhaus”, izklāstīja, ko tas sevī ietver un kā uz to raudzīties kā dārza īpašniekam. Jaunais Eiropas “Bauhaus” ir instruments Eiropas zaļā kursa mērķu sasniegšanai. Tā principi nosaka, ka projektam ir jābūt arhitektūras, dizaina, mākslas un kultūras komponentēm. Tāpat jauniem projektiem ir jābūt ilgtspējīgiem, kā arī ekonomiskiem, godīgiem un pieejamiem visām sabiedrības grupām. Projekti jāveido koprades ceļā.

Dalībniekiem bija iespēja gūt paplašinātu ieskatu par atpūtas vietas un rožu dobes modelēšanu angļu stila dārza noskaņās. Ainavvides izveide sākas ar ilgtspējīgu un pārdomātu dārza funkcionālo plānojumu, kurā stādītie augi spēj priecēt visos gadalaikos. Lektore novēlēja veidot dārzu nevis pēc jaunākajām tendencēm un ar populārākajiem augiem, bet gan tādu, kādu pats esi izsapņojis. Plānojot savu dārzu, ir svarīgi izvēlēties stādījumus, kuri prasa vieglu kopšanu un neatņem daudz spēka to veidošanā. Dārza harmonija sākas ar gandarījumu par paveikto un sasniegto pašu spēkiem savā īpašumā.

Dalībnieki atzīst, ka lielākā pievienotā vērtība akcijai ir iespēja satikt līdzīgi domājošos, dalīties pieredzē un zināšanās, lai jau nākamā gada sezonā savā dārzā iekļautu ko jaunu.

Pateicamies dalībniekiem par aktīvo iesaisti, par laika, rūpju un enerģijas veltīšanu sava īpašuma kopšanā, kā arī par drosmi piedalīties akcijā un dalīties krāšņajās fotogrāfijās no saviem dārziem! Lai rudens nes iedvesmu un radošumu jaunajai dārza sezonai pavasarī!

Galerija no pasākuma apskatāma šeit.