2025. gada 16. aprīlī VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” (turpmāk- Slimnīca) norisinājās specializēts seminārs sociālo pakalpojumu centru aprūpes speciālistiem, kurā galvenā uzmanība tika pievērsta darbam ar klientiem ar psihiatriskā spektra traucējumiem un efektīvai preventīvai rīcībai gadījumos, kad novērojamas akūtas klienta veselības stāvokļa izmaiņas.
Stratēģisko vadības procesu vadītāja Alīna Kitnere norāda: “Darbs ar cilvēkiem, kuri cieš no psihiatriska spektra traucējumiem, prasa daudz vairāk nekā tikai profesionālās zināšanas – tas prasa iejūtību, pacietību un spēju reaģēt ar līdzsvarotu, bet noteiktu attieksmi. Šāda semināra nozīmi nevar pārvērtēt – tas ir būtisks ieguldījums gan mūsu speciālistu drošībā un kompetencē, gan arī klientu labbūtībā. Redzot kolēģu atsaucību, diskusiju aktivitāti un interesi, ir skaidrs – šāda veida pasākumi ir ne tikai vajadzīgi, bet arī ļoti gaidīti. Tāpēc ceru, ka šis bija tikai viens solis ilgstošā mācīšanās un savstarpējā atbalsta procesā.”
Semināru ar ievadlekciju par slimību izpausmju un uzvedības īpatnībām dažādās diagnožu grupās atklāja galvenā ārste Dr. Inga Bauska. Turpinājumā dienas gaitā notika virkne nozīmīgu lekciju un diskusiju, kuru mērķis bija stiprināt aprūpes darbinieku profesionālās kompetences, kā arī emocionālās pašregulācijas prasmes.
Starp nozīmīgākajiem tematiem:
- Pamatemocijas un to izpratne (lektors Andris Reiters, veselības aprūpes kapelāns)
- Pirmsagresijas pazīmju atpazīšana (Dr. Ieva Everte, psihiatre)
- Komunikācijas paņēmieni ar agresīviem vai psihiski nelīdzsvarotiem klientiem (Dr. Edvīns Krastiņš, psihiatrs, narkologs)
- Darbinieku pašsaglabāšanās un emocionālā higiēna caur fiziskām aktivitātēm (Alise Janševska, fizioterapeite)
- Robežu noteikšana profesionālajās attiecībās ar klientiem (Emīlija Kramēna, rezidente psihiatrijā)
Pasākuma noslēgumā notika profesionāla pieredzes apmaiņa diskusijā, ko vadīja galvenā māsa Inga Šarova. Tajā tika analizēti praktiski gadījumi un izaicinājumi no psihiatrijas un narkoloģijas māsas aprūpes skatpunkta.
Seminārs pulcēja ap 50 sociālā aprūpē strādājošos speciālistus no Vidzemes reģiona, apliecinot, ka izglītība un savstarpējā pieredzes apmaiņa ir būtiski aspekti kvalitatīvā darbā ar pacientiem, kuriem ir paaugstināts emocionālās un uzvedības spriedzes risks.
Informē VSIA Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca