Sešas skanīgas grupas piepildīs trīs dzīvās mūzikas vakarus Valmiermuižā

Valmiermuiža

Aizvadot laiskus vasaras piektdienu vakarus, 19. jūlijā, 9. augustā un 30. augustā Valmiermuižā aicina baudīt dzīvās mūzikas koncertus. Šoreiz Valmiermuižas alus dārzā katrā pasākumā viesosies un dažādus mūzikas žanrus pārstāvēs vairāki mākslinieki – „Juuk” un „Aptiekas bēru ansamblis”, „Kautkaili” un „Trīsas”, bet noslēdzošajā koncertvakarā muzicēs divas ar Valmieru cieši saistītas grupas – „Age of Stones” un „Ghettozloba”.

19. jūlijā plkst. 20.00 | „Juuk” un „Aptiekas bēru ansamblis”

Foto: Paula Betija Antenišķe

„Juuk” ir pazīstami ar melodiskām dziesmām, kurās izmantoti kā pašu sacerēti, tā arī latviešu un lietuviešu dzejnieku teksti. Grupā apvienojušies seši mūziķi: Oskars Jansons, Edgars Šubrovskis, Sniedze Prauliņa, Rasa Pole, Ričards Dauksts, un nesenāk – angļu bundzinieks Niks Moss Rodžerss. Mūziķus vieno aizraušanās ar dažādu tautu folkloru un stāstniecību mūzikā. Līdzās akustiskajiem instrumentiem, kā bandžo, flautai un vijolei, grupā dzirdamas arī rokmūzikai raksturīgās elektriskās ģitāras un attieksme pret materiālu. Lai arī grupas dalībnieki savu darbību raksturotu kā meklējumus tam, ko varētu saukt par mūslaiku latviešu tautas un rokmūziku, pašmāju mūzikas kritiķi „Juuk” albumus raksturo kā žanriski grūti novietojamus, jo grupas ierakstos dzirdamās ietekmes meklējamas ne tikai dažādās mūzikas vēstures dekādēs, bet arī dažādās valstīs, tostarp ASV, Francijā, Anglijā un Latvijā. Grupas pērn izdotais trešais studijas albums „Muļķa stabule” izpelnījās „Zelta Mikrofonu” introverto mūzikas kategorijā „Labākais indie vai alternatīvās mūzikas albums”.

Šajā vakarā būs klausāms arī „Aptiekas bēru ansamblis”, kas debijas albumu „Tunku Cincis” izdeva 2024. gadā. Nezinātājiem grupa savu pārstāvēto stilu dēvē par neo-eklektiskā-panka-indie-šlāgeri jeb starpžanru mūziku. Tā ir radoši nekārtīga mūzika neprofesionāļu izpildījumā, kas papildinās visus svarīgākos dzīves notikumus, tajā skaitā kāzas, bēres un dzimšanas dienas, kā arī lielisko vakaru Valmiermuižā. Tāpat jāmin, ka grupa šogad plūca uzvaras laurus Radio NABA rīkotajā jauno mūziķu konkursā „Hadrons”.

9. augustā plkst. 20.00 | „Kautkaili” un „Trīsas”

„Kautkaili” pamatā ir eksperimenti ar nostalģiju mūzikā, sakausējot latviešu deviņdesmito gadu alternatīvo popmūziku ar pasaulīgu soulmūziku, izmantojot mūsdienīgus skaņu slāņus. Grupas dimants ir dziedātāja – dziesmu autore Kristīne Pāže, kuras samtainā balss un inteliģentās melodijas ieved vēl neiepazītā jūtu pasaulē. 2023. gada novembrī grupa laida klajā savu debijas albumu „Personas kods”, kas ieguvis „Zelta Mikrofona” nomināciju kategorijā „Gada popmūzikas albums. Viena no albuma dziesmām – „Ļauj man” – jau iekarojusi Latvijas radiostaciju viļņus, ieguvusi „Zelta Mikrofona” nomināciju „Gada dziesma” un šī gada sākumā noritējušās „Muzikālās bankas” skatītāju balsojumā ieguva 7. vietu.

„Trīsas”– trīs sievietes, trīs sintezatori, trīs vokāli un neizsmeļamas skaņu variācijas. Jete Anna Puriņa, Endīne Bērziņa un Sabīne Alise Ozoliņa satikušās 2021. gadā, un kopš tā laika nonākušas labā kompānijā, kurā var godīgi pateikt, kā ir. Dažādās dzīves nebūšanās un būšanās viņām palīdz mūzika – ja ir slikti, tad ir slikti un viņas dzied, tad patestē dažādas kūciņas, un atkal dzied, jo ir labi. „Trīsas” 2023. gadā izdevušas debijas albumu „Kaut kur kāds”. Grupa šogad veiksmīgi piedalījusies arī Radio NABA veidotajā jauno mūziķu konkursā „Hadrons”.

30. augustā plkst. 20.00 | „Age of stones” un „Ghettozloba”

Garāžas rock’n’roll grupa „Age of Stones” radusies Valmierā, apvienojoties četriem jauniešiem, kuriem bijis kopīgs hobijs – mūzika. Tās dalībnieki ir Niks Jaunzems un Valts Jakubovičs, kuri grupā gan dzied, gan spēlē ģitāras, basģitārists Jurģis Priedītis un Artis Ābele pie bungām. Noslēpums, kā saglabāt grupas sparu gadu laikā, ir pavisam vienkāršs – dalībnieki ir draugi no bērnības. Lai arī oficiāli apvienība dibināta 2001, gadā, tās dalībnieki muzicējuši kopā jau skolas laikā. Grupas diskogrāfija: „Sapņojiet” (2006); „Goin’out” (2007), „Slaido Blondīņu Cirks” (2010), „Sāls un pipari” (2018).

Arī apvienība „Ghettozloba” radusies Valmierā 2002. gadā, sanākot kopā četriem draugiem un skolasbiedriem. Grupas sastāvs gan laika gaitā ir mainījies un līdz ar to arī muzikālais skanējums. Lai arī apvienības daiļradē joprojām liela loma ir melodiskumam, kopējā noskaņa kļuvusi asāka un smagnējāka. Vasaras izskaņā „Ghettozloba” sola jaunu albumu ar nosaukumu „Prognoze mainīsies”.

Dalība pasākumos ir bez maksas. Muzikālais baudījums labi saskanēs ar Valmiermuižas alus virtuves gardumiem, Valmiermuižas alus darītavas brūvējumiem un spirdzinājumiem. Galdiņu rezervācijai: +371 28664424 vai .

Koncertus rīko Valmiermuižas kultūras biedrība ar Valmiermuižas alus darītavas atbalstu.

Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, , tālr. nr.: 27337798.