“Radīts Valmieras novadā” apliecina kvalitāti un piederību

Radīts Valmieras novadā

30. jūlijā preču zīmes “Radīts Valmieras novadā” saņēmēju pulks kļuva par 11 Valmieras novada ražotājiem bagātāks. Līdz ar to tagad preču zīmi “Radīts Valmieras novadā” sava uzņēmuma un produkcijas popularizēšanā izmanto jau 50 novada uzņēmēji.

Preču zīmes izmantošanas tiesības saņēma 11 Valmieras novada ražotāji: SIA “Rūjienas saldējums”; SIA “Vīna darītava Matilde”; SIA “VIDOVSKA SERVISS”; SIA “Zarupi”; SIA “Radošā dizaina darbnīca – LIRE”; SIA “Burleska”; Rūjienas zemnieka saimniecība “Kronvalda iela 7”. Mājražotāji: Vita Svīķe, Ilze Keiša, Inga Daugule un Zigmārs Jeske.

Klātesošos Valmieras novada ražotājus sveica Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, pasniedzot apliecinājumus un īpašas preču zīmes tirdzniecības vietas noformējumam.

Preču zīmi veido Valmieras novada simbols – izaugsmes medaļa, kas papildināta ar tekstu “Radīts Valmieras novadā”, kā arī angliskajā versijā “Origin – Valmiera Region”. Izaugsmes medaļa simbolizē Valmieras novada cilvēku sasniegumus un lepošanos ar tiem, kā arī motivē jaunu mērķu izvirzīšanai.

Preču zīmi, vadoties pēc nepieciešamības un iespējām, ražotāji var lietot uz preces vai iepakojuma, iestrādāt etiķetes dizainā, kā arī izvietot interneta vietnē vai tirdzniecības punktā, pievēršot uzmanību izcelsmes vietai un ļaujot pircējam atpazīt Valmieras novada ražojumus. Tas ļauj Valmieras novada vārdam izskanēt plašāk Latvijas un pat pasaules mērogā, jo varam lepoties ar ražotājiem, kuri savai produkcijai noieta tirgu atraduši arī ārpus valsts robežām.

Pieteikties preču zīmes “Radīts Valmieras novadā” lietošanai var jebkura fiziska vai juridiska persona, kura normatīvos aktos noteiktā kārtībā ir reģistrējusi saimniecisko darbību Valmieras novada administratīvajā teritorijā. Pirms preču zīmes lietošanas apliecinājuma saņemšanas pašvaldība izvērtē produkta kvalitāti, ražošanas vietu, kā arī ražotāja reputāciju, lai preču zīme ne vien norādītu uz preces izcelsmes ģeogrāfisko vietu, bet arī būtu kā apliecinājums Valmieras novada ražotāju atbildībai un kvalitātei. Ražotāji – fiziskas vai juridiskas personas, kuri vēlas savā komunikācijā izmantot preču zīmi “Radīts Valmieras novadā”, aicināti iesniegt pašvaldībā iesniegumu, kam pievienota produkta dizaina skice vai etalona paraugs. Iesniegums atrodams ŠEIT.

Ar visiem preču zīmes “Radīts Valmieras novadā” saņēmējiem var iepazīties ŠEIT.