Mācību vides uzlabošana vispārējās izglītības iestādēs Valmieras novadā

Projekta iesniedzējs:Valmieras novada pašvaldība
Projekta numurs:3.1.1.5.i.0/1/24/I/CFLA/008
Projekta indikatīvais īstenošanas termiņš2024. gada 9. augusts – 2026. gada 31. maijs
IzmaksasProjekta plānotās kopējās izmaksas ir 4 752 060,84 EUR. Attiecināmās izmaksas 4 082 060,84 EUR, tajā skaitā Atveseļošanas fonda finansējums 3 373 604 EUR un Pašvaldības līdzfinansējums 708 456,84 EUR. Ārpus projekta izmaksas 670 000 EUR.
Projekta mērķisUzlabot mācību vidi Valmieras novada vispārējās izglītības iestāžu tīkla sakārtošanas rezultātā izveidotajās pamatskolās, Mazsalacas vidusskolā un Strenču pamatskolā, nodrošinot efektīvu resursu koncentrāciju un izmantošanu, tādējādi veicinot kvalitatīvas izglītības ieguvi ārpus novada administratīvā centra, un uzlabot mācību vidi uzņemošajās vidusskolās – Rūjienas vidusskolā un Valmieras 2. vidusskolā.
Projekta galvenās aktivitātes 1. Mazsalacas vidusskolas telpu pārbūve, uzlabojot dabaszinātņu zonu (tā tiks aprīkota ar mācību priekšmetiem nepieciešamajām tehniskajām ierīcēm un aprīkojumu), pielāgojot telpas Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolas vajadzībām (mākslas programmai), atjaunojot mācību kabinetus, paplašinot ģērbtuves pie sporta zāles, veicot pasākumus ugunsdrošības prasību nodrošināšanai, nodrošinot vides pieejamību. Mācību telpas plānots aprīkot ar ergonomiskām mēbelēm un IKT aprīkojumu; 2. Strenču pamatskolas mācību telpu atjaunošana, ventilācijas sistēmas izbūve, mācību telpu aprīkošana ar ergonomiskām mēbelēm un IKT aprīkojumu; 3. Rūjienas vidusskolas mācību telpu pārbūve, izveidojot dabaszinību laboratoriju (tā tiks aprīkota ar mācību priekšmetiem nepieciešamajām tehniskajām ierīcēm un aprīkojumu) un STEM priekšmetu zonu, atjaunojot kabinetus, veicot pasākumus ugunsdrošības prasību nodrošināšanai un iegādājoties ergonomiskas mēbeles un IKT aprīkojumu; 4. Valmieras 2. vidusskolas ziemeļu korpusa pārbūve, tai skaitā mācību telpu pārbūve/atjaunošana, inženiertīklu pārbūve, pasākumi ugunsdrošības prasību nodrošināšanai, mācību telpu aprīkošana ar ergonomiskām mēbelēm un IKT aprīkojumu.
RezultātsUzlabota mācību vide divās pašvaldības dibinātās vispārējās izglītības iestādēs – Mazsalacas vidusskolā, Strenču pamatskolā, nodrošinot efektīvu resursu koncentrāciju un izmantošanu, tādējādi veicinot kvalitatīvas izglītības ieguvi ārpus novada administratīvā centra un uzlabota mācību vide Rūjienas vidusskolā un Valmieras 2. vidusskolā.
Publicitāte