Plānots veicināt bezemisijas transportlīdzekļu izmantošanu Valmieras novadā

elektroauto

Lai dzīvotu videi draudzīgāk, Valmieras novada pašvaldība piedalās projektā, kas paredz iegādāties divus jaunus, videi draudzīgus M1 kategorijas specializētos bezemisiju transportlīdzekļus (autobusus) un uzstādīt mobilo uzlādes iekārtu.

Projekta mērķis ir nodrošināt videi draudzīga transporta izmantošanu pašvaldību izglītības iestāžu izglītojamo, kultūras dalībnieku un darbinieku, sociālo pakalpojumu, sociālās palīdzības, sociālās aprūpes un veselības aprūpes pakalpojumu saņēmēju pārvadāšanai. Praktiski tas nodrošinātu, piemēram, izglītojamo nokļūšanu pašvaldības izglītības iestādēs, sociālo iestāžu vai sociālo pakalpojumu klientu nokļūšanu sociālo pakalpojumu sniegšanas vai saņemšanas vietās, pašvaldības amatiermākslas kolektīvu nokļūšanu kultūras pasākumu vai to mēģinājumu norises vietās savā pašvaldībā, kā arī pacientu nokļūšanu uz un no ārstniecības iestādēm gadījumos, kad esošā sabiedriskā transporta sistēma nav tam piemērota vai nepieciešama nokļūšana uz ārstniecības iestādi u.c.

24. jūlijā parakstīts līgums ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par projekta “Bezemisijas transportlīdzekļu izmantošanas veicināšana Valmieras novadā”. Projekta termiņš: 2024. gada 30. jūnijs līdz 2026. gada 30. jūnijam. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas: EUR 375 100,00, pašvaldības līdzfinansējums: EUR 56 265,00. Projekts tiks līdzfinansēts ar Eiropas Savienības saņemtu finansiālu atbalstu.