Plāno Kohēzijas fonda finansējuma piesaisti iespējamam Cēsu un Linarda Laicena ielas savienojumam Valmierā

Valmieras novada pašvaldība saņēmusi uzaicinājumu no Centrālās Finanšu un līguma aģentūras Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējuma saņemšanai, lai nodrošinātu jauna Cēsu un Linarda Laicena ielas savienojuma izveidi un tādējādi sasaistītu šīs ielas arī ar Eiropas transporta tīklu (TEN-T) – vienoto Eiropas Savienības dzelzceļa, iekšējo ūdeņu, auto, jūras, gaisa un multimodālā transporta infrastruktūras tīklu, kurā ir iekļauti visi Latvijas valsts galvenie autoceļi, tai skaitā arī autoceļš A3 (Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža (Valka)).

Valmierai iespējams pretendēt uz 2,8 miljonu eiro Eiropas Savienības investīciju, izbūvējot, Valmieras pilsētas teritorijas plānojumā (no 2017.gada) paredzētu, jaunu ielas posmu gar vecā šaursliežu dzelzceļa uzbērumu, visā garumā pārbūvējot Linarda Laicena ielu, kā arī Cēsu ielu tās posmā no šaursliežu dzelzceļa gājēju un velosipēdu ceļa līdz pilsētas robežai.

Valmieras Pārgaujas pusē tas tiktu īstenots Rūpniecības, Cēsu un Stacijas ielu atslogošanai, izbūvējot jaunu, ērtāku un īsāku ielu savienojumu gar šaursliežu dzelzceļa uzbērumu. Linarda Laicena ielas posma no Cēsu ielas rotācijas apļa līdz Rūpniecības ielai pārbūve nepieciešama ielas nolietojuma un problemātiskās lietus ūdens novadīšanas dēļ. Īstenojot pārbūvi, tiktu izveidots arī trūkstošais veloceliņa posms starp autoostas rajonu uz bijušo šaursliežu dzelzceļu.

Iecerētais Linarda Laicena un Cēsu ielas savienojums un pārbūve atbilst šīs Eiropas Kohēzijas fonda programmas investīciju piesaistes uzdevumam veidot jaunas maģistrālās ielas vai attīstīt esošus maršrutus, kā arī nodrošināt nepieciešamo labiekārtojumu, t.sk., izbūvējot apgaismojuma līnijas, lietusūdens savākšanas un attīrīšanas iekārtas, veiktu apzaļumošanu un satiksmes drošības aprīkojuma uzstādīšanu, novēršot infrastruktūras pārrāvumu, kā arī radot alternatīvu maršrutu savienojumam ar TEN-T.

Projektu īstenošanai atvēlēts laiks ne ilgāk kā līdz 2023.gada nogalei. Pēc šī Centrālās Finanšu un līguma aģentūras uzaicinājuma saņemšanas par iespēju piesaistīt Eiropas Kohēzijas fonda līdzfinansējumu, Valmieras novada pašvaldība uzsāks līdzfinansējuma projekta sagatavošanu. Kad tas tiks apstiprināts, pašvaldības tālākais uzdevums būs ielu pārbūves un jaunā ielas posma būvprojekta izstrāde. Pirms būvatļaujas izsniegšanas pašvaldības Būvvalde organizēs būvniecības ieceres publisko apspriešanu. Aicinām iedzīvotājus sekot līdzi informācijai mājaslapā www.valmierasnovads.lv un Valmieras novada pašvaldības informatīvajā izdevumā.