Pirmajiem restorāniem piešķir preču zīmes “Burtnieka zandarts” lietošanas tiesības

Burtnieka zandarts

Valmieras novada pašvaldība turpina veicināt lokālo produktu konkurētspēju un atpazīstamību. 30. jūlijā pirmo reizi piešķirtas preču zīmes “Burtnieka zandarts” lietošanas tiesības septiņiem restorāniem un kafejnīcām.

“Mūsu ražotāji arvien vairāk novērtē un lepojas, ka produktu izcelsmes vieta ir Valmieras novadā. Tā ir kā pievienotā vērtība gan viņu ražotajam produktam, gan arī Valmieras novadam, jo to reprezentē tradīcijām un nopelniem bagāti uzņēmīgi ļaudis ar savu kvalitatīvo piedāvājumu. Šogad uzsākam arī Burtnieka zandarta zīmola nostiprināšanu tirgū, veidojot sadarbību ar ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem. Jau šobrīd gardēži novērtē Burtnieka zandarta autentisko garšu, tomēr sadarbībā ar zvejniekiem saredzējām, ka ir svarīgi, lai tas nostiprinātos kā konkurētspējīgs lokālais produkts un to ēdienkartēs neaizstātu kādas tālienē augušas zivis. Burtnieka zandarta zīmola stāsts nav tikai par zivi, bet arī par Burtnieka ezeru kopš tā krastu apdzīvotības primssākumiem un senajām zvejniecības tradīcijām, ko izceļ ezera bagātā kultūrvēsture un ainaviskums,” stāsta Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Burtnieka zandartam no akmens laikmeta līdz pat šodienai ir savs īpašais statuss – tas izveidojies par atpazīstamu zīmolu, pēc kura ir augsts pieprasījums Latvijas restorānos. Lai tas nostiprinātos kā kvalitatīvs un vietējā produkta simbols gan lokāli Vidzemē, gan visā Latvijā, zīmolam “Burtnieka zandarts” izveidota vizuālā identitāte un reģistrēta preču zīme un ģeogrāfiskā norāde “Burtnieka zandarts”. Kā pirmie tās lietošanas atļauju saņēma restorāns “Rātes vārti”, viesnīcas “Wolmar” restorāns, restorāns “Akustika”, Valmiermuižas alus virtuve, kafejnīcas “Burtniekkrasts”, SIA “Ēdiendaris” un “Promenāde”. Preču zīmes lietošana pircējam sniedz garantiju, ka pasniegtais Burtnieka zandarts ir audzis un nozvejots Burtniekā.

Pasākumā piedalījās arī zvejnieku saimniecības, jo tieši viņi ir tie, kuri piegādā apliecinājumu saņēmušajiem restorāniem un kafejnīcām zandartu, kas nozvejots Burtnieka ezerā: Matīšu pagasta Jāņa Eglīša zvejnieku saimniecība; Vecates pagasta Jāņa Bērziņa zvejnieka saimniecība “KOKSALA”; Burtnieku pagasta A.Vētras zvejnieka saimniecība “MELDRI A.V.”; N. Eglīša zvejnieku saimniecība “Mezgli” un Rencēnu pagasta zemnieku saimniecība “RŪĶĪŠI”.

Zīmola “Burtnieka zandarts” galvenais logotips. Fonā grafiskais elements – vilnis.

Pieteikties preču zīmes “Burtnieka zandarts” lietošanai aicināti ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, kuri no minētajām zvejnieku saimniecībām iepērk Burtnieka zandartu.  Preču zīmes lietošanas tiesības var saņemt, iesniedzot pašvaldībā iesniegumu, kas atrodams Valmieras novada tīmekļvietnes valmierasnovads.lv sadaļā “Pakalpojumi” – “Komercdarbība”. Reģistrēšanās un preču zīmes lietošana ir bez maksas.