Valmiera jau izsenis bijusi uzņēmējdarbības, rosīgas dzīves, ceļu un domu krustpunktā. Valmierā kā stratēģiski nozīmīgā Hanzas pilsētā mijušās naudas, valodas un idejas. Tas aizsācies tālajā 1283. gadā, kad pilsētas centrā tika uzcelts viens no Valmieras simboliem – Svētā Sīmaņa baznīca. Tas turpinās joprojām, pilsētai 2024. gadā atzīmējot 741. dzimšanas dienu, un nebeigsies nekad, jo Valmierai vienmēr piemitusi cilvēku vilkme.
Piedzīvojot karus un grūtus laikus, valmierieši pilsētu vairākkārt uzcēluši no drupām un padarījuši par vietu, kur saimnieciska rīcība ir visu lietu pamatā.
Valmiera ir Vidzemes industriālais centrs. Te godā ģimeniskas vērtības. Te valda izziņas un jaunatklājumu gars. Gaujas straujums ir Valmieras cilvēku asinīs, tādēļ arī sportu te mīl. Valmierā dzīvo zaļi un godā dabu. Te panākumus atzīmē ar jauniem mērķiem. Tas attiecas arī uz kultūras potenciālu, lai izceltu unikālo un stiprinātu vērtības, lai radītu īpašu kultūrtelpu ar jaunu kultūras un radošo industriju piedāvājumu, saturu un norisēm.
Valmiera godā savas saknes, svin šodienu un ar pārliecību raugās nākotnē. Te lepojas ar ikvienu iedzīvotāju, kurš veido Valmieru par labāko vietu, kur dzīvot, strādāt, mācīties un atpūsties.
Ģeogrāfiskais novietojums
Izmērs:
- pilsēta – 19,35 km2
- iedzīvotāju skaits – 24233 (PMLP informācija 01.10.2024.)
Attālums līdz:
- Rīgas lidostai – 136 km
- galvaspilsētai Rīgai – 115 km
- Rīgas ostai – 130 km
- Ventspils osta – 300 km
- Liepājas ostai – 320 km
- Lietuvas robežai – 200 km
- Igaunijas robežai – 50 km
- Krievijas robežai – 150 km
Galveno ceļu/dzelzceļa krustojums:
Rīga–Valmiera–Valka–Tartu (Igaunija) (A3)