Piesakies “Mācītspēks” un kļūsti par skolotāju – spēks rodas mācot!

Mācītspēks

Ar devīzi “Spēks rodas mācot”, no 2025. gada 1. februāra izsludināta pieteikšanās darba vidē balstītajām pedagoģijas studijām “Mācītspēks”. Pieteikties aicināti profesionāļi ar augstāko izglītību, kuri vēlas iegūt skolotāja kvalifikāciju Latvijas Universitātē, Daugavpils Universitātē vai Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Liepājas akadēmijā, paralēli strādājot skolotāja amatā izglītības iestādē. Pieteikumi tiks gaidīti līdz 3. martam.

Kopumā šo piecu gadu laikā saņemti 2014 pieteikumi, “Mācītspēks” uzņemšanu ir izturējuši 627 interesenti, no kuriem 447 uzsāka studijas, savukārt skolotāja kvalifikāciju pašlaik ieguvuši jau 309 skolotāji.  

“Latvijas Universitāte ir galvenā pedagogu kalve Latvijā. Mūsu uzdevums ir rūpēties par Latvijas nākotnes profesionāļiem, par tiem, kuri veidos mūsu valsti pēc 10, 20 un vairāk gadiem. Profesionāli, savā darbā ieinteresēti un motivēti skolotāji ir galvenais nosacījums, lai nākotnes speciālisti izaugtu skolās šodien. “Mācītspēks” ir tikai viens no veidiem, kā LU cenšas iesaistīt pedagoģijā arvien plašāku sabiedrību. Šīs studiju programmas popularitāte parāda, ka daudzu jomu profesionāļi ir gatavi dot savu ieguldījumu mūsu bērnu nākotnē, viņiem nepieciešama vien iespēja un pareizā ceļa norāde,” saka Universitātes studiju prorektore Kristīne Strada-Rozenberga. 

“Latvijā unikālās darba vidē balstītās pedagoģijas studijas “Mācītspēks” jau sesto gadu pēc kārtas aicina profesionāļus ar augstāko izglītību iegūt skolotāja kvalifikāciju. Tā ir iespēja ieguldīt mūsu nākotnes sabiedrībā un, esot pedagogiem, veidot labvēlīgus apstākļus jauniešu attīstībai un izaugsmei. “Mācītspēks” piedāvā ne tikai iegūt skolotāja kvalifikāciju, bet arī praktisku pieredzi un atbalstu, lai veicinātu izcilību pedagoģijā,” norāda Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes dekāne prof. Linda Daniela. 

“Mācītspēks” sevī ietver divus mācību posmus. Pirmajā gadā klātienes studijās piektdienās Latvijas Universitātē, Daugavpils Universitātē vai RTU Liepājas akadēmijā dalībnieki apgūst pedagoģisko psiholoģiju, skolotāja profesionālo darbību un mācību jomas metodiku, paralēli strādājot skolā. Studiju noslēgumā tiek iegūta skolotāja kvalifikācija. Pēc skolotāja kvalifikācijas ieguves, dalībniekiem ir iespēja otrajā gadā papildināt savas zināšanas vienā no piedāvātajām pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmām Latvijas Universitātē. 

Pieteikties aicināti dažādu jomu profesionāļi ar augstāko izglītību, kuri vēl nav ieguvuši skolotāja kvalifikāciju.

Visa mācību procesa laikā “Mācītspēks” skolotājiem ir pieejams papildu atbalsts – kurators, prakses vadītājs un mentors, kas nodrošina atbalstu skolas ikdienā. Nepieciešamības gadījumā tiek piesaistīts arī supervizors. Visu mācību laiku skolotāji saņem arī stipendiju, kas kalpo kā papildu atbalsts, lai varētu nestrādāt pilnu slodzi un sekmīgi pabeigtu mācības.  

Informācijas avots: macitspeks.lu.lv.