“Pēcpusdienā ar mēru” uzņēmēji iepazīst Valmieras novada industriālās teritorijas

Piektdien, 31. maijā, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks bija aicinājis uzņēmējus doties kopīgā braucienā iepazīt trīs Valmieras novada industriālās teritorijas, kas tiek attīstītas, lai nodrošinātu investīcijām un komercdarbības veidošanai pievilcīgas vides pieejamību un sekmētu jaunu darbavietu radīšanu Valmieras novadā.

Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: “Tas ir pašvaldībai nozīmīgi, ka “Pēcpusdiena ar mēru” notiek industriālajās teritorijās, lai pašvaldības vadība kopīgi ar uzņēmējiem iepazītos ar piedāvātajām iespējām, potenciālajiem attīstības scenārijiem, un mēs izzinātu arī uzņēmēju intereses un aktuālos jautājumus, kā arī iedvesmotos, apmeklējot uzņēmumus, kas darbojas šajās teritorijās.”

Rūpniecības un eksporta parkā, kas ierīkots kādreizējā gaļas kombināta teritorijā, uzņēmējus sagaidīja un pieredzē dalījās ražošanas telpu nomnieki: uzņēmumu “Aimasa” un “Hard steel” pārstāvji. Pasākuma dalībniekiem tika sniegta unikāla iespēja apmeklēt jaunatklāto militārās tehnikas ražošanas uzņēmumu “Defence Parthership Latvia”. Turpinājumā tika apmeklēts Valmieras Industriālais parks un izzināti tā attīstības plāni. Valmiermuižā uzņēmējus sagaidīja un ar teritorijas attīstības stāstu iepazīstināja uzņēmuma “VALPRO” vadītājs Aivars Flemings. Pasākuma otrajā daļā par atbalstu darbaspēka piesaistē informēja Sandis Svarinskis, Valmieras novada Kapitāla pārvaldības un uzņēmējdarbības nodaļas vadītājs, un Agra Spurdziņa, Nodarbinātības valsts aģentūras Valmieras filiāles vadītāja.

Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: “Nacionālas nozīmes industriālas teritorijas attīstība Valmieras novadā ir bijusi mērķtiecīga reģionālās ekonomiskās un sociālās attīstības stratēģija jau kopš 2014. gada. Valmieras Industriālajā parkā, pēc desmit gadu ilgas teritorijas sagatavošanas, šovasar tiks uzsākta infrastruktūras izbūve. Tas ļaus reģionam piesaistīt investīcijas, attīstīt ražošanu, kā arī nodrošināt Vidzemes iedzīvotājiem jaunas darbavietas. Pēc piecu gadu mērķtiecīga darba Valmieras Rūpniecības un eksporta parkā, kādreizējā gaļas kombināta teritorijā, redzami pirmie darba rezultāti – teritoriju apsaimnieko vairāki nomnieki, un nupat uzņēmums “Defence Partnership Latvia” uzsākuši militārās tehnikas ražošanu. Pašvaldība pozitīvi vērtē arī Valmiermuižas industriālās teritorijas attīstību.”

Sandis Svarinskis, Valmieras novada Kapitāla pārvaldības un uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītājs: “Latviešiem jādomā, jāstrādā un jāsadarbojas kopā. Tikai tā varam palikt spēcīgāki un investoriem pievilcīgāki. Par uzņēmējdarbības aktualitātēm informācija tiek atspoguļota vietnē “Invest in Valmiera”, Valmieras novada pašvaldības un Valmieras Attīstības aģentūras mājas lapās un sociālo tīklu kontos.”

Pasākumu “Pēcpusdiena ar mēru” mērķis ir veicināt uzņēmēju iesaisti un informētību par aktivitātēm Valmieras novadā, kā arī aicināt uzņēmējus aktīvi iesaistīties un diskutēt par aktuāliem jautājumiem. “Pēcpusdiena ar mēru” ir lieliska vieta, kur satikt pašvaldības vadītāju, nozaru ekspertus, un klātienē uzdot sev interesējošus jautājumus un saņemt uz tiem atbildes. Pasākumu organizē Valmieras Attīstības aģentūra sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību.

Informāciju sagatavoja:

Justīne Skrastiņa