Pārbūvētā Valmieras teātra ēka atzīta par 2024. gada ilgtspējīgāko projektu – pārbūvi

Konkurss “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā Baltijā 2024” noslēdzās 5. septembrī. Tajā Valmieras teātra pārbūvētā ēka ieguvusi 1. vietu nominācijā “Ilgtspējīgākais projekts – pārbūve 2024”.

Valmieras teātra ēka, kas pirms rekonstrukcijas saskārās ar vairākām tehniskām un estētiskām problēmām, šobrīd paveras Valmieras pilsētas ainavā, kā jauns simbols pilsētas kultūras dzīvei. Valmieras teātra pārbūves un atjaunošanas projekta laikā teātrī tika veikti būtiski uzlabojumi. Paplašinātas un modernizētas skatītāju zonas, izveidota jauna Black Box tipa zāle un uzlabotas teātra darbinieku darba telpas. Uzlabota ēkas energoefektivitāte un enerģijas pārvaldība. Plašāk par paveikto iespējams lasīt šeit. Atjaunotā teātra nama atklāšanas pasākums norisinājās 5. septembrī.

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes locekle Jeļena Gavrilova izceļ, ka Valmieras teātra pārbūve ir izcils piemērs tam, kā ar inovatīviem risinājumiem un modernām tehnoloģijām var radīt gan estētiski pievilcīgu, gan funkcionālu publisko telpu, kas lieliski integrējas pilsētvidē un nodrošina ilgtspējīgu pārvaldību. “Projektā īpaša uzmanība tika pievērsta ēkas energoefektivitātei. Tika īstenoti vairāki uzlabojumi, tostarp fasādes siltināšana, jaunu logu un durvju uzstādīšana, kā arī modernizēta ventilācijas un kondicionēšanas sistēma. Papildus tam ieviesta energoefektīva LED apgaismojuma sistēma, kas ievērojami samazina ēkas enerģijas patēriņu,” skaidro J.Gavrilova.

Konkursa noslēguma ceremonijā piedalījās vadošie Latvijas, Lietuvas un Igaunija arhitekti, prominenti viesi no nekustamo īpašumu attīstīšanas uzņēmumiem, Rīgas domes izpilddirektors Jānis Lange. Pasākumu vadīja BDCC vadītāja Gunita Jansone un Nekustamo īpašumu attīstītāju alianses vadītājs Ints Dālderis. Balvu pasniegšanā piedalījās klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis, BDCC valdes locekle Agrita Lūse, Valsts nekustamo īpašumu valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs un valdes locekle Jeļena Gavrilova, Latvijas arhitektu savienības prezidents Artūrs Lapiņš, starptautiskās žūrijas dalībnieki – Viļņas mākslas akadēmijas Kauņas arhitektūras fakultātes mācību spēks Rimantas Giedraitis un Igaunijas vadošā arhitektu biroja KTA arhitekts Kārel Kunnap, Kultūras ministrijas padomnieks, arhitekts Jānis Dripe, atbalstītāji – Lux Control vadītāja Laine Lodziņa, Schneider Electric Latvija vadītājs Igors Golubevs, Kourasanit vadītājs Raitis Avots. Ceremonija norisinājās elegantajā kultūrvietā “EviArt Gallery”.

Konkurss “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā Baltijā 2024” Latvijā norit jau 10 gadu, pēdējos trijos gadus aptverot ne vien Latvijas vērtīgākās ēkas un objektus, bet arī pārējo Baltijas valstu projektus. Konkurss ieņem unikālu nišu, aicinot mācīties no pārdomātiem un praktiskiem ilgtspējības risinājumiem un meklējot studentu darbos ilgtspējas pamatus.

Konkursa organizators ir biedrība “Building Design and Construction council” (BDCC, www.buvniekupadome.lv), sadarbības partneri Būvniecības Valsts kontroles birojs (BVKB). Plašāk par konkursu un citiem nominantiem var uzzināt šeit.

Foto: BDCC
Informācijas avoti: buvniekupadome.lv, VAS “Valsts nekustamie īpašumi”