Noslēdzies iedzīvotāju iniciatīvu projekts “VIEDA II”

Valmieras novada pašvaldības iedzīvotāju iniciatīvas projekta “VIEDA II” ietvaros 27. jūlija rītā grupa interesentu pulcējās Ramatas Kultūrtelpā uz neirografikas nodarbību, lai gūtu zināšanas un praktiskās iemaņas ikdienas stresa vadībā.

Nodarbības sākumā guvām nelielu teorētisko ieskatu, kā veidojas un darbojas mūsu neironu savienojumi un kā likt tiem mainīties, veidojot jaunus ieradumus. Praktiskās daļas ievadā darbojāmies ar metaforiski asociatīvajām kārtīm, lai ieklausītos sevī, savā iekšējā “es” un sadzirdētu, ko saka zemapziņa. Pēc tam atbilstoši nodarbību vadītājas norādījumiem tika zīmēts harmonijas un līdzsvara simbols – mandala “Neirolotoss”, kurā katra dalībniece ietvēra sev nozīmīgu jautājumu, apsverot to no dažādiem skatpunktiem. Nodarbības laikā tika gūtas gan zināšanas, gan pielietota praktiska metode, kā apdomāt interesējošo situāciju, ņemot vērā dažādās iespējas un piekļūstot tam, kas slēpjas aiz prāta un apziņas jeb savai patiesajai būtībai, kā arī tika iegūtas daudz jaunas un pārsteidzošas atziņas par sevi un savu dzīvi. Kā atzīmēja dalībnieces – darbs ar sevi prasa laiku, ko steidzīgajā ikdienā nemaz nav tik viegli izbrīvēt, taču harmoniskai dzīvei ir tik ļoti nepieciešams.

Savā un visu dalībnieču vārdā saku paldies nodarbību vadītājai Evitai Strāderei par iedvesmojošo nodarbību, Valmieras novada pašvaldībai par projekta finansiālu atbalstu, dodot iespēju izrauties no ikdienas un baudīt nesteidzīgu priekšpusdienu, iedziļinoties sevī. Paldies kafejnīcai “Miks” par gardajām uzkodām! Paldies Gunitai Penkai par viesmīlīgu uzņemšanu Ramatas kultūrtelpā, Zanei Jeskei par atbalstu projekta tapšanas un realizācijas procesā! Paldies nodarbības dalībniecēm par pievienošanos sevis izzināšanas procesā, par labajiem vārdiem un iedrošinājumu turpināt!

Projekts “VIEDA II” tapis ar Valmieras novada pašvaldības finansiālu atbalstu 500 EUR apmērā. Projekta mērķis – sniegt zināšanas un prasmes ikdienas stresa vadīšanā, izmantojot neirografikas metodi.

Laima Briede-Bērziņa