No 12. līdz 17. augustam Valmierā, leģendārajā Jāņa Daliņa stadionā, notika jau ceturtā personības izaugsmes nometne “Olimpiskais kvants”, kas šogad pulcēja latviešu jauniešus kopumā no septiņām valstīm – Luksemburgas, Beļģijas, Īrijas, Skotijas, Anglijas, Vācijas un Latvijas. Nometnes saturu veidoja ieskats sporta nozarē un tās izzināšana no dažādiem interešu leņķiem, tikšanās ar sporta personībām, latviešu valodas stiprināšana, inovāciju apgūšana, kā arī aktīvā atpūta, sportošana un jaunu draudzību dibināšana.
Nometnes ietvaros dalībnieki izstrādāja projekta darbus grupās par Parīzes Olimpiskajām spēlēm un tuvāk pētīja tādas tēmas kā: čempionu runas pēc uzvarām, sporta arēnu izvietojums pilsētvidē, apbalvošanas un noslēguma ceremonijas, digitalizācija sportā, Latviešu apvienības Francijā aktivitātes Parīzes Olimpisko spēļu laikā un to, kā sports vieno latviešus, ne tikai pie TV ekrāniem, bet arī klātienē ārpus valsts robežām.
Nometnē viesojās vairākas spilgtas Latvijas sporta personības. Ghetto games attīstītājs Raimonds Elbakjans dalījās pieredzē un zināšanās par dzīves izvēlēm un motivāciju darboties, lai sasniegtu aizvien jaunus mērķus. “Beyond Skills Training” vadītājs Reinis Krēgers bija sagatavojis digitālu izaicinājumu taku, izmantojot savu Eiropas Kosmosa Aģentūras atbalstīto demo aplikāciju “BST HIKES”, kur jaunieši sacentās komandās digitālā orientēšanās spēlē, izpildot dažādus vingrinājumus un atbildot uz jautājumiem par Latvijas sporta vēsturi. Olimpiskais vieglatlēts Arnis Rumbenieks, balstoties uz savu personīgo pieredzi, skaidroja, cik svarīgs ir līdzjutēju atbalsts un pleca sajūta ceļā uz panākumiem. Savukārt pateicoties olimpietim Mihaelam Arhipovam, nometnes jaunieši tikās ar LV junioru kamaniņu izlases dalībniekiem un tuvāk izzināja šo ziemas sporta veidu. Nometni vadīja vairāku olimpisko spēļu dalībniece Jolanta Dukure.
Jaunieši guva arī praktisku ieskatu tajā, kādas ir inovācijas sportā, cik ļoti digitālās tehnoloģijas palīdz gan spēļu organizēšanā, gan treniņu procesā un sacensībās. To ar dažādu uzdevumu un darbnīcu palīdzību nometnē nodrošināja Valmieras Attīstības aģentūras digitalizācijas virziena komanda un Vidzemes Augstskolas virtuālās realitātes eksperti – Linda Lancere un Lauris Taube.
Nedēļas laikā nometnes dalībnieki aktīvi iepazina Valmieras pilsētvidi un novadu, apmeklēja inovatīvo kultūrvides centru, velo ekskursijas ietvaros devās uz vienu no Latvijas maģiskākajām vietām – Zilokalnu. Apmeklējuma laikā jaunieši kāpa atjaunotajā skatu tornī, devās izbraucienā ar velodrezīnām un guva ieskatu Zilākalna vēsturē, izmantojot virtuālās realitātes iespējas. Nometnes ikdienu lieliski papildināja sportošana Jāņa Daliņa stadionā, aktīvā atpūta un supošana Daliņu pludmalē, kā arī “Vīnkalnu” picu baudīšana. Nometni foto mirkļos iemūžināja Valmieras fotomeistars Raivo Sarelainens.
Nometnes mērķis ir saglabāt un stiprināt diasporas jauniešu saikni ar Latviju un veicināt nacionālās identitātes stiprināšanu caur kopēju mīlestību pret sportu un aktīvu dzīvesveidu. Nometnēs, kas notikušas 2019., 2022., 2023. un 2024. gadā, ir piedalījušies latviešu izcelsmes jaunieši kopā no 16 valstīm. Dalībniekus ik gadu vieno gan kopīga vēlme uzlabot latviešu valodu, gan aktīva darbošanās sporta pasākumu organizēšanā, iepriekšēja pieredze un intereses dažādos sporta veidos.
Nometni īsteno nodibinājums Valmieras atbalsta fonds sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru. Finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas Republikas Kultūras ministrija piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Foto “slide show” https://fb.watch/u85cJRtAeN/
ReTv sižets: https://www.facebook.com/watch/?v=489508073695851&rdid=cbdLzLJgqi1Wef4H
Informācija: Valmieras atbalsta fonds, tālr. 29878192