Mazsalacā sācies ģimenēm veltīts projekts
“Ģimene – dzimtas un tautas kodols”

Lai cildinātu vienu no Latvijas pamatvērtībām – stabilas un koptas ģimeņu paaudžu attiecības, kā arī veicinātu saturisku brīvā laika pavadīšanu bērniem un ģimenēm, Mazsalacā šī gada pavasarī ir uzsākts projekts “Ģimene – dzimtas un tautas kodols”. Projekta pasākumos varēs iesaistīties bērni un ģimenes, tai skaitā daudzbērnu un jaunās ģimenes, kā arī ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.

Projektu “Ģimene – dzimtas un tautas kodols” (nr. 2022.LV/ĢDP/67) Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” atklāta projektu pieteikumu konkursa nevaldības organizācijām “Ģimenei draudzīgas vides veidošana” ietvaros īstenos biedrība “Sadarbības platforma”. Projekta aktivitātes noslēgsies rudenī – 30. septembrī.

Projekta galvenais mērķis ir caur kopīgām aktivitātēm veidot ģimenēm draudzīgu vidi un veicināt sabiedrības līdzdalību. Pasākumi būs veltīti tam, lai sekmētu pozitīvu attieksmi pret ģimenes institūciju un veicinātu sadarbību ar pašvaldību ģimeņu atbalsta politikas jautājumu risināšanā.

Projekta gaitā lieli un mazi mazsaliecieši varēs piedalīties dažādos pasākumos. 19. jūnijā norisināsies pasākums “Ģimeņu svētki Mazsalacā”. Jūnijā un jūlijā ģimenes tiks aicinātas uz disputu klubu “Mūsmāja”. Šīs tikšanās kalpos arī kā konsultācijas, savstarpējs atbalsts dalībniekiem, lai spēcinātu psiholoģiski katru ģimeni, kas piedalās, stiprinātu attiecības ģimenēs un sniegtu ierosmi ģimenēm draudzīgas vides veidošanā. Jūlijā četru dienu garumā notiks dienas nometne bērniem „Mēs – mazsalacēni 2022”, kuras programmā radošā veidā īpaša uzmanība tiks veltīta ģimenes vērtību apzināšanai. Vēl interesenti varēs piedalīties īpašas pieturvietas izveidē. Ģimenēm un iedzīvotājiem sadarbojoties, no vietas un dizaina izvēles līdz pat realizācijai, kopīgi tiks radīta atpūtas pieturvieta tiem, kas vēlas baudīt mieru, drošības sajūtu, harmonisku noskaņu, svaigu gaisu un ērtību. Projekta noslēgumā notiks dzimtas saiets Mazsalacā.

Šī publikācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild biedrība „Sadarbības platforma”.