Mazsalacā, Naukšēnos, Rūjienā un Strenčos īstenos vairākus ceļu infrastruktūras uzlabošanas projektus

Remontdarbi Skolas ielā Rūjienā

Valmieras novada pašvaldība turpina īstenot pašvaldības autoceļu  infrastruktūras uzlabošanas projektus. Mazsalacā, Naukšēnos, Rūjienā un Strenčos paredzēts īstenot vairākus nozīmīgus autoceļu infrastruktūras uzlabošanas investīciju projektus, kurus paredzēts pabeigt vēl šogad.

Mazsalacas pilsētā

Mazsalacā veiks Parka ielas asfaltbetona virskārtas atjaunošanu, īstenojot būvprojektu divās kārtās. Šogad sakārtos un atjaunos brauktuvi posmā no Gustava Ērenpreisa ielas līdz Lazdu ielai. Lielākajā daļā posma paredzēts izlīdzinoši frēzēt esošo ielas segumu, izbūvēt izlīdzinošo asfaltbetona kārtu, kā arī atsevišķos posmos izbūvēt jaunu dilumkārtu. Parka ielas pieslēguma zonā pie Gustava Ērenpreisa ielas, ielas labajā pusē veiks minerālmateriāla pamatnes izbūve, lai nodrošinātu transportlīdzekļiem atbilstošu ielas šķērsprofilu. Tāpat krustojuma zonā esošo plašo laukumu paredzēts norobežot ar augsto apmali, nodalot transporta zonu no gājēju telpas.

Parka iela ir Mazsalacas pilsētas vietējās nozīmes iela. Tā ir šaura, ar 3,5 līdz 4 m platu asfalta segumu, un būvdarbu laikā tiks ieviesti risinājumi, lai uzlabotu satiksmes drošību šajā ielā un tās plašajā krustojumā ar piecām ielām. Divvirzienu transportlīdzekļu kustība turpmāk tiks organizēta ar priekšrocību zīmēm, kā arī gājēju ietves tiks savienotas ar brauktuvi atbilstoši satiksmes organizācijas prasībām un tiks nodrošinās līdzens segums.

Atbilstoši iepirkuma rezultātam un līgumam darbus veiks SIA “Sidlu ceļi” par 117 830,13 EUR bez PVN.

Naukšēnu ciemā

Naukšēnos pašvaldības autoceļam “Doktorāts – Silavas” veiks asfalta seguma virskārtas atjaunošanu 342 m garam posmam. Esošā asfalta seguma dilumkārta ir stipri nolietojusies, vērojamas plaisas, izdrupumi un veidojas bedres. Iela atrodas privātmāju apbūvē un tai ir nozīmīga savienojošā funkcija Naukšēnu iekšējo ceļu tīklā, savienojot pagasta autoceļu “Dronas  –  Purapuķes” ar valsts vietējās nozīmes autoceļu V180 “Naukšēni  –  Piksāri – Veckārķi”.

Būvdarbu laikā veiks esošā asfalta seguma izlīdzinošo frēzēšanu, profila labošanu ar karsto asfaltu plaisu tīklu posmos, ieklās jaunu karstā asfalta virskārtu 5 cm biezumā, kā arī atjaunos esošo bruģēto laukumu gājēju pārejas vietā un veiks tās horizontālā marķējuma atjaunošanu. Uzstādīs arī nepieciešamās ceļa zīmes.

Atbilstoši iepirkuma rezultātiem un līgumam darbus veiks SIA “KF Grupa” par 72 652,52 EUR bez PVN.

Rūjienas pilsētā

Rūjienā turpina veikt Skolas ielas brauktuves un ietvju atjaunošanu. Pērn atjaunots posms no Dārza līdz Viestura ielai, šogad darbi tiek turpināti. Atjaunos Skolas ielas asfalta dilumkārtu posmā no Viestura līdz Dzirnavu ielai, sakārtojot arī lietus ūdens atvadi, izbūvējot lietus ūdens kanalizāciju.

Lai  nodrošinātu ērtu un drošu pārvietošanos ne tikai transportlīdzekļiem, bet arī gājējiem, pārbūvēs esošo ietvi posmā no Viestura ielas līdz Bērzu ielai. Asfaltbetona segumam veiks nomaiņu pret betona bruģakmens segumu.

Skolas iela ir Rūjienas pilsētas vietējās nozīmes iela. Veiktie darbi īpaši uzlabos ikdienas gaitas tiem, kuri šo posmu izmanto, lai nokļūtu līdz Rūjienas vidusskolas ēkai, Skolas ielā 24, kurā mācās sākumskolas skolēni.

Atbilstoši iepirkuma rezultātam un līgumam darbus veic SIA “Limbažu ceļi” par 242 043,28 EUR bez PVN.

Strenču pilsētā

Valkas un Trikātas ielas krustojuma rotācijas aplim Strenčos uzsākti seguma atjaunošanas darbi, būtiski pastiprinot brauktuves pamatni, lai tā būtu atbilstoša intensīvajai smagā transporta kustībai. Pirms desmit gadiem izbūvētajam rotācijas aplim iekšējā malā izveidojušies bojājumi un dažādi trūkumi – bojāts paplašinājuma bruģējums, deformējušās brauktuves apmales, segumā pie apmales izveidojušies izdrupumi un bedre bruģējuma zonā. Darbi tiek veikti, lai savlaicīgi novērstu kritiskākus bojājumus, kas apdraudētu satiksmes drošību šajā posmā.

Būvdarbi ietver vairākus risinājumus, lai rotācijas aplis būtu atbilstošs slodzei un lai radītu tādus aptākļus, kas novērstu atkārtotu defektu rašanos. Novērojams, ka transportlīdzekļi, kas apli izbrauc nepiemērotā ātrumā un trajektorijā, uzbrauc uz apļa centrālās daļas un tā nomales, to deformējot. Galvenie būvdarbi: nostiprināt un izbūvēt paaugstinātu nomali apļa centrālajai daļai, lai uz tās neuzbrauktu, veikt seguma maiņu, kā arī uzstādīt ātruma ierobežošanas zīmes Valkas ielā, pirms iebraukšanas aplī.

Atbilstoši iepirkuma rezultātiem un līgumam darbus veic SIA “Valkas ceļi” par 59 477,34 EUR bez PVN.

Satiksmes ierobežojumi

Strenčos būvdarbu laikā Valkas un Trikātas ielas krustojuma rotācijas aplis ir slēgts. Apbraucamais ceļš tiek organizēts pa Slimnīcas un Beverīnas ielu.

Mazsalacā būvdarbu laikā Parka ielas posmos slēgta viena virziena braukšanas josla, divvirziena satiksmi organizē ar ceļa zīmēm. Ātruma ierobežojums – 30km/h.

Pārējos iepriekšminētajos būvobjektos iedzīvotājiem jārēķinās ar smago automašīnu un būvniecības tehnikas kustību, kā arī var tikt ieviesti lokāli satiksmes ierobežojumi, bet piekļūšana nekustamajiem īpašumiem tiek nodrošināta.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Valmieras novada pašvaldība infrastruktūras investīcijas projektiem Mazsalacas, Naukšēnu ciemā un Rūjienā saņēmusi pozitīvu Satiksmes ministrijas atzinumu, kas nepieciešams aizņēmuma saņemšanai Valsts Kasē, paredzot projekta īstenošanai nepieciešamo līdzfinansējumu 15% apmērā no pašvaldības budžeta, bet 85%, saņemot kā aizņēmumu. Savukārt būvobjekts Strenčos tiek finansēts no Valmieras novada pašvaldības 2024. gada budžeta līdzekļiem. Par citiem autoceļu infrastruktūras uzlabošanas darbiem apvienībās iespējams uzzināt šeit.