Valmieras novada uzņēmums SIA AirLUX, kas vairāk nekā 10 gadus specializējas inženiertehnisko risinājumu izstrādē un īstenošanā, ar Latvijas Digitālā akseleratora (LDA) atbalstu, kā arī sadarbībā ar Latvijas Universitāti, izstrādā uz mākslīgā intelekta bāzes veidotu ChatBot risinājumu. LDA Latvijā pilda Eiropas Digitālā inovāciju centra (EDIC) funkcijas, piedāvājot uzņēmumiem tehnisku un finansiālu atbalstu digitālo tehnoloģiju ieviešanā un eksperimentēšanā. Vidzemes reģionā LDA sadarbības partneris ir Valmieras Attīstības aģentūra, kas palīdz uzņēmumiem piekļūt inovāciju un digitalizācijas iespējām.
Projekta ietvaros AirLUX izstrādā mākslīgā intelekta ChatBot, lai automatizētu un optimizētu klientu apkalpošanu. Tas tiks integrēts uzņēmuma mājaslapā, kur ChatBot sniegs lietotājiem informatīvus ieteikumus par:
- konsultācijas par klimata risinājumiem – ChatBot sniegs lietotājiem informatīvus ieteikumus par siltumsūkņu, ventilācijas, kondicionēšanas un saules paneļu sistēmām, palīdzot izvēlēties atbilstošāko risinājumu, balstoties uz klienta vajadzībām un sniegtajiem datiem.
- automātiska piedāvājumu ģenerēšana – izmantojot klienta ievadīto informāciju (mājas platība, individuālās prasības), ChatBot varēs automātiski aprēķināt aptuvenās izmaksas un sagatavot sākotnēju piedāvājumu.
- 24/7 pieejamība – klienti jebkurā diennakts laikā varēs saņemt konsultācijas un piedāvājumus, kas ievērojami uzlabos klientu pieredzi un palielinās apkalpošanas efektivitāti.
Pēc piedāvājuma saņemšanas klienti varēs turpināt sadarbību ar AirLUX speciālistu, kas precizēs detaļas, apmeklēs objektu un piedāvās pielāgotu risinājumu. Pašlaik ChatBot atrodas izstrādes un testēšanas fāzē.
AirLUX pārstāvis skaidro: “Pieprasījums pēc energoefektīviem risinājumiem nepārtraukti pieaug. Mēs rūpīgi meklējām veidus, kā samazināt manuālā darba apjomu un uzlabot pakalpojumu pieejamību, vienlaikus nodrošinot nemainīgi augstu apkalpošanas līmeni. Digitalizācija šodien vairs nav tikai inovācija – tā ir kļuvusi par stratēģisku nepieciešamību, lai uzņēmumi spētu pielāgoties strauji mainīgajiem tirgus apstākļiem.”
Šis pieredzes stāsts parāda, kā digitālie risinājumi un mākslīgais intelekts palīdz tradicionāliem uzņēmumiem kļūt efektīvākiem, konkurētspējīgākiem un nodrošināt klientiem ērtāku piekļuvi pakalpojumiem.
Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta “Latvijas Digitālais akselerators” DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002. Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.
Marta Svīke, Valmieras Attīstības aģentūra