Mācās, kā kopā ar suni ieinteresēt bērnus lasīšanā

Mācās, kā kopā ar suni ieinteresēt bērnus lasīšanā

Otrdien, 18. martā, Valmieras Integrētajā bibliotēkā norisinājās neformālās izglītības programmas “Lasīšana kopā ar suni: ievads patstāvīgu kanisterapijas nodarbību sagatavošanā ar suni – terapeitu” mācības, ko rīkoja bibliotēka sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību.

“Lasīšana kopā ar suni ir Valmieras Integrētās bibliotēkas aicinājums bērniem lasīt, parādot, ka tas ir interesanti. Lasīšanas veicināšanas programmā piedalās suns, kurš ir nokārtojis kanisterapijas eksāmenu, un programmas vadītājs, kuram ir kanisterapijas sertifikāts. Ir būtiski saprast, ka šī programma bibliotēkā nav rehabilitācijas programma vai ārstēšana. Suns palīdz bērnam ieinteresēties gan par bibliotēku, gan lasīšanu. Šādi kopā pavadot laiku, bērns pat nepamana, ka lasīšana sāk šķist interesanta, nesatraucas par to, kā viņam tas izdosies,” stāsta Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas vecākā bibliotekāre, kanisterapijas speciāliste Līga Bujane.

“Liels prieks, ka jau pirmajā programmas īstenošanas nodarbībā redzam, ka interese ir liela. Īpaši nozīmīgi, ka dalībnieki ir vietējās kopienas cilvēki – tie esam mēs paši, kuriem rūp, lai bērns gribētu lasīt. Un arī apkārtējie redz, ka tepat kopienā ir kāds, kurš ir gatavs rīkoties, lai bibliotēkās būtu lasīšana kopā ar suni. Tāpēc ir šīs zināšanas un programma – ja cilvēks vēlas kopā ar suni ieinteresēt bērnus lasīšanā, viņam tas jādara profesionāli. Tā ir atbildība pret bērnu, pret bibliotekāru un pret suni,” stāsta sertificēta kinoloģe, suņu apmācības trenere, kanisterapijas speciāliste Ingūna Tihomirova.

Astoņu stundu garumā Līgas Bujanes un Ingūnas Tihomirovas vadībā dalībnieki guva ieskatu kanisterapijā, uzzināja par galvenajiem juridiskajiem un ētiskajiem apsvērumiem, strādājot ar suni publiskā vietā, uzzināja par programmu “Lasīšana ar suni” kā līdzekli lasītprasmes veicināšanai, izprotot nodarbību sagatavošanas pamatprincipus, kā arī iepazina darba specifiku ar suni – terapeitu, suņa vajadzības un rakstura īpašību nozīmi nodarbību sagatavošanā un vadīšanā.

Kā atzina viena no programmas dalībniecēm, rakstot atgriezenisko saiti anketā, “pēc nodarbībām man ir lielāka izpratne par kanisterapiju kopumā, sev precizēju faktus par priekšstatiem sabiedrībā par kanisterapiju, par drošības aspektiem darbam ar suni publiskā vietā un daudz citas līdz šim neizprastas nianses. Centrālā atziņa – suns ir lielisks pozitīvas vides radītājs sabiedriskos pasākumos, tikai līdz tam ir daudz neredzamā apmācību darba sunim, bet īpaši – saimniekam”.

FOTOGALERIJA