Kalifornijas pavalsts delegācija iepazīstas ar investīciju iespējām Valmierā

CA

26. jūlijā Latvijā norisinājās Latvijas un Kalifornijas pavalsts uzņēmējdarbības forums, kuru rīkoja Ārlietu ministrija sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

27. jūlijā  Valmieras pārstāvniecībā Rīgā Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, tikās ar ASV Kalifornijas pavalsts delegāciju, lai ar prieku un lepnumu dalītos ar Valmieras novada attīstības un izaugsmes stāstu. un nākotnes mērķiem, kur nozīmīga loma būtu arī turpmākai sadarbībai ar Amerikas Savienoto Valstu pārstāvjiem.

Vizītes mērķis bija apliecināt Latvijas valdības atbalstu investīciju piesaistei Latvijā no ASV pavalsts Kalifornijas. Valmieras uzņēmēju stāsts tam kalpoja kā iedrošinājums, pašvaldības paveiktais un plānotais industriālo teritoriju attīstībā  – kā apņēmība un solījums nākotnes iespējām. Pēc Ārlietu ministrijas informācijas pašlaik apmēram 15% no Latvijas kopējā eksporta uz ASV ceļo uz Kaliforniju, savukārt Latvijā importa apjoms no Kalifornijas ir aptuveni 20% no kopējā ASV importa.

Esmu pārliecināts, ka jau tuvākajā nākotnē Valmieras novada pašvaldībai un uzņēmējiem būs unikāla iespēja dibināt turpmākas profesionālās sadarbības Amerikā.

J. Baiks

Valmieras novada pašvaldība pateicas Kalifornijas pavalsts finanšu ministrei Fionai Ma (Fiona Ma), Kalifornijas štata senatoram Džošam Ņūmenam (Josh Newman), Kalifornijas štata bijušajam senatoram Bobam Hercbergam (Bob Hertzberg), Finanšu ministrijas Ārlietu sadarbības partnerim Džefam Leaders (Jeff Leader), Kenetam Morisonam (Kenneth Morrison) un Lorenai Morisonei (Lauren Morrison) no Morison Consulting, kā arī Kemam Mahdi (Kam Mahdi) – Clean Energy Technologies (CESTY) līdzdibinātājam un izpilddirektoram, Mārtiņam Andersonam – Amerikas Latviešu apvienības (ALA) prezidentam par apciemojumu.

Sirsnīgs paldies Latvijas Goda konsulam Jurim Buņķim par iesaisti vizītes organizēšanā, kā arī augstu novērtējam efektīvo sadarbību ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras kolēģiem.