Baltijas jūras reģions, kur inovācija un ilgtspēja ir galvenās vērtības, ir piemērots, lai veicinātu pāreju uz aprites ekonomikas principiem. Koprades darbnīcas, kas jau ir pazīstamas ar savu inovāciju un kopienas garu, var kļūt par aprites ekonomikas centriem, un tieši šajā jomā ir izstrādātas vadlīnijas, kas sniegs būtisku atbalstu ikvienai koprades darbnīcai.
Vadlīnijas, kas izstrādātas Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Circular Spaces” ietvaros, piedāvā iepazīt desmit būtiskus aspektus, kas palīdzēs koprades darbnīcām integrēt aprites ekonomikas principus savā darbībā. Tās ietver stratēģijas izstrādi, resursu pārvaldību, izglītības programmas un daudzus citus svarīgus soļus, lai varētu veiksmīgi pāriet uz ilgtspējīgu praksi. Tajā ir iekļauti arī dažādi rīki, piemēram, aprites ekonomikas brieduma tests, SVID analīzes veidne un stratēģijas karte.
Izmantojot šos principus, koprades darbnīcas var ne tikai samazināt radīto atkritumu apjomu un efektīvāk izmantot resursus, bet arī veicināt ilgtspējīgas inovācijas, kas stiprinās vietējo un reģionālo ekonomiku. Vadlīnijās iekļauti arī rīki un veidnes, kas pielāgotas koprades darbnīcu vajadzībām, lai atvieglotu šo pāreju.
“Šī nav tikai rokasgrāmata – tas ir aicinājums rīcībai, lai koprades telpas kļūtu par līderiem aprites ekonomikas jomā. Pieņemot šo praksi, koprades telpas var spēlēt izšķirošu lomu ilgtspējīgas nākotnes veidošanā Baltijas jūras reģionā,” sacīja Evija Nagle, projekta “Circular spaces” vadītāja.
Vadlīnijas izstrādātas angļu valodā, tās pieejamas šeit.
Vadlīnijas izstrādātas Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Circular spaces” ietvaros. Plašāk par projektu interreg-baltic.eu/project/circular-spaces/.
