Izsludināts projektu konkurss solidaritātes projektu īstenošanai

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina organizācijas, pašvaldības, jauniešu neformālās grupas un citus interesentus, kas vēlas īstenot prorammas “Eiropas Solidaritātes korpuss” solidaritātes projektus, līdz 2024. gada 1. oktobra plkst. 13.00 pēc vietējā laika iesniegt savus pieteikumus elektroniski Eiropas Komisijas vienotajā “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” platformā. Solidaritātes projektu īstenotājiem Latvijā šajā projektu konkursā pieejami 93 4170,00 eiro.

Lai sagatavotu, iesniegtu un īstenotu solidaritātes projektu, vispirms jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem jāreģistrējas “Eiropas Solidaritātes korpuss” datubāzē. Jāņem vērā, ka jaunietim minētajā vecumā ir jābūt uz plānoto projekta sākuma brīdi. Solidaritātes projekta izstrādē un īstenošanā jābūt iesaistītiem vismaz pieciem jauniešiem.

Gatavojot programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” projekta pieteikumu, interesenti aicināti pievērst uzmanību tam, ka tematam jāatbilst vismaz vienai no četrām Eiropas Savienības (ES) programmās izvirzītajām prioritātēm – iekļaušana un dažādība, digitālā transformācija, vides ilgtspējas un klimata jautājumi vai līdzdalība demokrātiskajā dzīvē.

Mācības par projektu pieteikumu izstrādi

Laikā no 13. līdz 15. septembrim potenciālajiem solidaritātes projektu iesniedzējiem plānotas atbalsta mācības projektu pieteikumu izstrādei. Lai pieteiktos, komandas dalībniekiem, kuri piedalījās pasākumā “Projektu nakts 2024”, līdz 30. augustam jāizpilda katram sava pieteikuma anketa. Aicinām ņemt vērā, ka vietu skaits ir ierobežots! Plašāka informācija par mācībām tiks publicēta tīmekļvietnē www.jaunatne.gov.lv.

Citas atbalsta iespējas

Lai interesentiem atvieglotu projektu pieteikuma iesniegšanas procesu, JSPA vecākie eksperti sagatavojuši video, kur soli pa solim izstāstīta solidaritātes projektu pieteikuma iesniegšanas gaita. Tas pieejams JSPA Youtube kanālā.

Savukārt, lai iedvesmotos solidaritātes projekta idejas izstrādei, aicinām ieskatīties programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” pieredzes stāstos par jau realizētajiem projektiem.

Plašāka informācija par programmu “Eiropas Solidaritātes korpuss”, tās projektu konkursiem un dalību tajos ir pieejama JSPA tīmekļvietnē. Neskaidrību un jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” nodaļas ekspertiem.

Par programmu “Eiropas Solidaritātes korpuss”

Programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” plānošanas periods 2021.-2027. gadam ir turpinājums iepriekšējam programmas posmam, kas ilga no 2018. līdz 2020. gadam. Programma “Eiropas Solidaritātes korpuss” sniedz iespēju jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem iesaistīties solidaritātes aktivitātēs un jauniešiem no 18 līdz 35 gadiem iesaistīties humānās palīdzības aktivitātēs, kas risina sabiedrībai aktuālus izaicinājumus, uzlabo jauniešu kompetences, sekmē sociālo iekļaušanu un Eiropas vērtību stiprināšanu. Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” īstenošanu Latvijā, savukārt Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina programmas ieviešanu.

Par JSPA

JSPA darbojas kopš 1999. gada ar mērķi veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību. JSPA administrē dažādas starptautiskas un valsts līmeņa programmas: “Erasmus+”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, Eiropas skolu sadarbības tīklu “eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, kā arī projektus “Digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstība pašvaldībās” un “PROTI un DARI 2.0”.

Informāciju sagatavoja:
Egija Ļuļēna,
JSPA Komunikācijas nodaļas vecākā komunikācijas speciāliste