Izdots Rūjienas ēdienu stāstu recepšu krājums

Rūjienas amatnieku biedrība RŪZELE piedalījās Valmieras novada pašvaldības izsludinātajā 2024. gada iedzīvotāju iniciatīvas projektu konkursā un ieguva līdzfinansējumu projekta Rūjienas ēdienu stāstu krājuma izdošanā – izdotas 10 receptes.

Tika veikta aptauja iedzīvotāju vidū, meklēti arhīva materiāli, gatavoti ēdieni, rīkotas meistarklases un, visbeidzot, izdots krājums ar 10 ēdienu receptēm un stāstiem.
Rūjienas salāti, Rūjienas karašiņas, Zirņu pikas rūjieniešu gaumē, Rūjas veltnīši, Rūjas salāti, dzēriens Rūjas veldze, žāvētu augļu ķīselis ar putukrējumu, koča un zīdenis – tā ir tikai daļa no Rūjienas bagātā kulinārā mantojuma, un tie esam mēs.

Rūjienas amatnieku biedrība RŪZELE šogad ir iestājusies Eiropas Kulinārā mantojuma tīklā, kur pārstāvam Vidzemes reģionu un popularizējam Rūjienas ēdienus. Dalība šajā tīklā vairāk ļauj pievērst uzmanību un popularizēt Rūjienas ēdienus arī starptautiski, bet izdotais recepšu krājums ļaus saglabāt senās receptes. Ceru, ka ieinteresēs arī jaunāko paaudzi tās gatavot, un lepoties ar šo mūsu kultūrvēsturiskā mantojuma daļu.
Gatavosim, baudīsim un leposimies ar mūsu tradicionālajiem ēdieniem.

Informāciju sagatavoja:
Guna Ķibere
Rūjienas amatnieku biedrības RŪZELE valdes priekšsēdētāja