Ģimenes tiek aicinātas 2. septembrī piedalīties labdarības akcijā SOS ģimeņu atbalstam

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija aicina ģimenes 2.septembrī nosvinēt skolas sākumu un doties svētku pusdienās vai vakariņās uz kafejnīcām un restorāniem, kuri iesaistījušies labdarības akcijā „Aizved savējos uz restorānu un palīdzi citiem tikt uz skolu!”.

Akcijas dalībnieki apņēmušies daļu no saviem svētku dienas ieņēmumiem ziedot SOS Bērnu ciematu asociācijas paspārnē esošo ģimeņu bērnu atbalstam un sagatavošanai skolas gaitām. Šogad akcijā piedalās vairāk nekā 100 restorāni un kafejnīcas no Rīgas, Jūrmalas, Kuldīgas, Valmieras, Ikšķiles, Liepājas, Kolkas, Mārupes, Aizkraukles, Mālpils, Bauskas, Līgatnes, Rojas, Melnsila un citām vietām visā Latvijā.

Akcijā “Aizved savējos uz restorānu un palīdzi citiem tikt uz skolu!” piedalās 3 pavāru restorāns Tam labam būs augt, 36.line Grill Restaurant, Abra Bar, Annas Dārzs, Bangert’s, Bastions, B Bārs Restorāns, kafetērija “Bitīte”, Brandīns, Cabo Cafe, Cafe 53, Casa Nostra, Chef Nauris Hauka, Cydonia, Divjūriņas, Fazenda Āgenskalns, Hercogs Mārupe, Hercogs Garden, Hesburger restorāni visā Latvijā, Holy Sip!, Hooligaan, KWB Street Food Restaurant, Mālpils muižas restorāns, Mūza, Neptūns, Parunāsim. Kafe’teeka, Pavāru māja Līgatnē, Ramen Riga, Rātes Vārti, Rosemarine, Spura, Stockpot, Street Burgers Liepāja, Vairāk Saules, Valdeko, Vecais Pēteris Krodziņš, Wild’n’Free, Vīnkalni Burzma, Vīnkalni Pils Māja un Wolmar.

Akcijas rezultātā ziedotie līdzekļi tiks izmantoti, lai palīdzētu sagatavoties skolai 131 skolēnam, kuri aug SOS Bērnu ciematu asociācijas paspārnē esošajās ģimenēs un SOS jauniešu mājās.

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja par akciju saka: “Esmu ļoti priecīga un pateicīga, ka akcija “Aizved savējos uz restorānu un palīdzi citiem tikt uz skolu!” notiek jau desmito gadu, neskatoties uz pēdējos gados notikušajiem globālajiem notikumiem, kas ļoti ietekmējuši arī restorānu nozari. Katrs skolēna vecāks zina, cik daudz resursu nepieciešams, lai sagatavotu bērnu skolas gaitām. Īpaši izaicinošas vasaras beigas un rudens sākums ir ģimenēm, kurās aug vairāki skolēni.

Esam pateicīgi mūsu draugiem – lieliskiem un sirsnīgiem pavāriem un restorānu un kafejnīcu saimniekiem – kas katru gadu nāk mums palīgā, lai nodrošinātu SOS bērnu ciematu ģimenēs un SOS jauniešu mājās dzīvojošos bērnus ar visu nepieciešamo veiksmīgām skolas gaitām.”

Par SOS bērnu ciematiem

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kā arī uztur ģimeņu atbalsta centrus un ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru “Airi vecākiem” vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), vairākās integrētajās SOS ģimenēs, kā arī SOS jauniešu mājās Jelgavā un Valmierā – atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši vairāk nekā 130 bērni un jaunieši no visas Latvijas. Kopumā visās SOS bērnu ciematu īstenotajās atbalsta programmās gada laikā palīdzību saņem vairāk nekā 1200 bērnu.

Papildu informācijai:
Gunta Purvēna
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija Tālr. 26324894
E-pasts:
Vairāk par SOS bērnu ciematiem: www.sosbernuciemati.lv