Mūsu drošība ir arī zināšanas par mūsu vēsturi un apzināšanās, ka pirms 76 gadiem veiktā vairāk nekā 42 tūkstošu Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana ir personīga traģēdija upuriem, tuviniekiem un kopīga mums kā tautai. Pieminam komunistiskā genocīda upurus un apzināmies savu atbildību par brīvu Latviju.
Valmierā
Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts atceres brīdis Valmierā, pie dzelzceļa stacijas. Klātesošos uzrunāja Valmieras politiski represēto biedrības vadītāja Dainuvīte Eglīte, Valmieras novada pašvaldības pārstāvji, kā arī Oksana Kiriļuka, Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecības Latvijas Republikā vadītāja. Godasardzē – Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona pārstāvji. Atceres brīdi vadīja vēsturniece Liene Rokpelne un muzikāli papildināja senioru vokālais ansamblis “Dziesmontā senatne”, vadītāja Ina Plauka.
Burtniekos
Pieminot komunistiskā genocīda upurus, Burtnieku Kultūras centrā bija skatāma filma – dokumentāls raidījums “Trīs māsas”, kas ir stāsts par trim māsām, kuru dzīvi dažādos vecuma posmos caurvij 1949. gada 25. marta deportācijas uz Sibīriju. Ar klātesošajiem tikās viena no dokumentālā raidījuma autorēm – Vidzemes Augstskolas studiju programmas “Mediju studijas un žurnālistika” studente un Burtnieku iedzīvotāja Līva Margeviča.
Ēvelē
Komunistiskā genocīda upuru atceres brīdis Ēvelē, Ēveles Tautas namā, kas norisinājās sadarbībā ar Ēveles pagasta bibliotēku un pensionāru biedrību “Kadiķis”.
Matīšos
Pieminot komunistiskā genocīda upurus, Matīšu centrā visas dienas garumā iedzīvotāji dodas nolikt ziedus un svecītes.
Mazsalacā
Mujānos
Komunistiskā genocīda upuru atceres brīdis Mujānos, pie piemiņas akmens.
Rūjienā
Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts atceres brīdis Rūjienā, Ternejas parkā.
Strenčos
Strenču dzelzceļa stacijā, klātesot Strenču pamatskolas audzēkņiem un pedagogiem, izskanēja Valmieras teātra aktiera Ģirta Rāviņa un Strenču apvienības vadītāja Jāņa Pētersona uzrunas, bet senas un patriotiskas melodijas spēlēja pūtēju orķestra “Strenči” dalībnieki. Ziedi sagūla un sveču liesmiņas iedegās akmens pakājē, bet tajā iekaltie vārdi “Nekas nav piedots, Nekas nav aizmirsts…” atgādina par to dienu skarbumu un ir apsolījums nākotnei.
Trikātā
Piemiņas brīdis komunistiskā genocīda upuriem pie Trikātas kapu kapličas.