Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Kino vakars -LV filmas “Straume” seanss un tikšanās ar režisoru

Kino vakars -LV filmas “Straume” seanss un tikšanās ar režisoru

Straume

Aicinām uz īpašu kino seansu 5. septembrī plkst. 19.30 Valmiermuižas alus viesistabā, pēc filmas „Straume” (Flow) noskatīšanās satiekot klātienē režisoru Gintu Zilbalodi un producentu Matīsu Kažu.

Latviešu animācijas filma „Straume” ir jaunāko laiku lielākā Latvijas kino starptautiskā sensācija – filma tika demonstrēta prestižā Kannu kinofestivāla konkursa programmā „Īpašais skatiens”, kur pirmizrādē piedzīvoja vairāku minūšu ilgas stāvovācijas. Šai konkursā starp spēlfilmām „Straume” bija vienīgā animācijas filma. Ansī animācijas filmu festivālā tā ieguvusi četras balvas, to skaitā žūrijas un skatītāju balvu.

Filma guvusi ārzemju preses, izplatītāju un skatītāju uzmanību, un, sākot no šī rudens, to demonstrēs kinoteātros visā pasaulē: ASV, Kanādā, Francijā, Šveicē, Itālijā, Austrālijā, Japānā, Dienvidkorejā, Skandināvijas valstīs, Vācijā, Beļģijā un daudzviet citur.

Filmas darbība norisinās cilvēku pamestā, pārplūdušā pasaulē, kur galvenajam varonim Kaķim nākas pamest mājas un atrast kopīgu valodu ar citiem dzīvniekiem. Pateicoties filmas novatoriskajiem risinājumiem, oriģinalitātei un tematiskajai aktualitātei, tā izvirzīta ASV Kinoakadēmijas balvas „Oskars” nominācijai kategorijā „Labākās starptautiskās filmas balva”.

Režisors: Gints Zilbalodis
Scenārija autori: Gints Zilbalodis, Matīss Kaža
Mākslinieks: Gints Zilbalodis
Komponisti: Gints Zilablodis, Rihards Zaļupe
Skaņu režisors: Gurwal Coic-Gallas
Galvenais animators: Leo Silly-Pelissier
Producenti: Matīss Kaža, Gints Zilbalodis, Ron Dyens, Gregory Zalcman

GARDU MUTI garškopji lolo gan īstas Latvijas garšas, gan īpašus notikumus Latvijas kultūrā. Tāpēc liels gods Valmiermuižā bija radīt oficiālo garšu šai starptautiski atzītajai Ginta Zilbaloža pilnmetrāžas animācijas filmai „Straume”.

Filma piemērota jebkura vecuma auditorijai.
Biļetes: 5 EUR (Bezrindas.lv).
Filmas skatīšanās notiks iekštelpās, nepiespiestā vidē, brīvi izvēloties vietu pie galdiņa, dīvānā vai priekšdaļā uz mīkstajiem spilveniem.
Filmas garums: 85 minūtes.

Pasākumu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība ar Valmiermuižas alus darītavas atbalstu.