Eksperti un uzņēmēji Demo dienā atzinīgi novērtē jauniešu izstrādātās inovācijas

Eksperti un uzņēmēji DEMO dienā atzinīgi novērtē jauniešu izstrādātās inovācijas

21. aprīlī Valmieras tehnikumā norisinājās Demp diena jeb projekta Vidzemes inovāciju programma studentiem – VIPs 2. cikla noslēguma pasākums, kur kopumā 59 studējošie prezentēja piecu mēnešu laikā izstrādātos inovatīvos risinājumus.

Aizvadītajā nedēļā noslēdzās otrais projekta posms, kā ietvaros 16 komandas risināja dažādu Latvijas uzņēmumu dotos izaicinājumus vai attīstīja savas inovatīvās biznesa idejas. Liels lepnums ir par divām komandām, kas 2. cikla laikā jau paguvušas dibināt savus uzņēmumus. Demo dienas gaitā gan pasākumā klātesošajiem, gan tiešraides skatītājiem bija iespēja iepazīties ar VIPs dalībnieku darba rezultātiem.

Studējošo komandas strādājušas pie ļoti dažādām inovācijām. Jaunieši radījuši inovatīvu taksometru izsaukšanas rīku, veikuši apjomīgu pētījumu par ostu dekarbonizācijas iespējām. Sadarbībā ar SIA “ZAAO” veikta izpēte par atkritumu apsaimniekošanas institucionālā modeļa optimizēšanu. Kā atklāj Inga Kovala-Sēne, SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību vadītāja: “Dotais izaicinājums bija ļoti sarežģīts un priecājamies, ka jaunieši nenobijās un paveica tik ievērojamu darbu! Esam gandarīti par sadarbību un saredzam, ka piedāvātos risinājumus un ieteikumus varēsim ņemt vērā, izstrādājot reģionālo atkritumu apsaimniekošanas plānu, pie kā šobrīd aktīvi darbojamies.”

Studējošo komandas iepazīstināja ar priekšlikumiem, kā pārtikas ražošanas sektoram piesaistīt un noturēt jauniešus kā darbiniekus un kā labāk integrēt TV saturu sociālajos medijos. Tāpat jaunieši strādājuši pie inovācijām par dabai draudzīgāku iepirkšanās paradumu popularizēšanu.

Inovāciju laboratorijas komandu vidū lielāko atzinību ieguva SIA “Vidzemes slimnīcas” Ginekoloģijas nodaļai radītā mārketinga stratēģija – “Piedzimt Vidzemes slimnīcā!”. Antra Kupriša, SIA “Vidzemes slimnīca” galvenā māsa, uzteic jauniešu drosmi un zinātkāri, kā arī profesionālo attieksmi pret darbu!

Klātienē varēja aplūkot izstrādātos jauniešu produktu prototipus – mini koģenerācijas staciju, hidroponikas sistēmu, automatizētu pagrabu, liofilizētu dārzeņu un augļu pulverīšus mazuļiem un daudz ko citu. Protams, uzzināt vairāk arī par programmu un projekta ietvaros izveidoto sadarbības platformu uzņēmējiem un studentiem – Vidzemes Augstskolas Ideju banka.

“VIPs iemācīja strādāt komandā, nebaidīties prasīt palīdzību, jautāt, precizēt, mēģināt un neapstāties, ja liekas, ka kaut kas nav iespējams. Demo diena ir cikla noslēgums, bet katra produkta attīstības starts,” atklāj Valērija no komandas “Influenceres 2k23”, kas veidoja īpaši jauniešiem pielāgotu plānotāju. Biznesa laboratorijā par perspektīvāko jauniešu ideju tika atzīti komandas Autosport Parts veidotie prototipi sporta automašīnām.

Projekta VIPs trešo jeb noslēdzošo posmu plānots uzsākt jau maijā! Ikviens interesents par pieteikšanos dalībai programmā aicināts sazināties ar VIPs komunikācijas speciālisti Līgu Vilcāni (, tālr. 26943434) un sekot jaunumiem programmas sociālo mediju kontos.

Projekta partneri: Vidzemes Augstskola, Valmieras Attīstības aģentūra, Ventspils Augstskola. ERAF līdzfinansēts projekts “Vidzemes inovāciju programma studentiem – VIPS” Nr. 1.1.1.3/21/A/009.

Informāciju sagatavoja:
Līva Freidenfelde, VIPs komunikācijas speciāliste