Briljanta kāzas svin Marija un Argods Miglāvi!

1954. gada 28. augustā Alūksnes dzimtsarakstu nodaļā salaulājās Marija Strucinska un Argods Miglāvs.

Argoda dzimtā puse ir Jeru pagasts. Mācījies Rūjienas vidusskolā, bet nepabeidza, jo viņu iesauca vācu armijā. Pēc kara kā vācu gūsteknis viņš nosūtīts uz Maskavas filtrācijas nometni, no kuras atgriezās 1946. gadā. 1947. gadā pabeidza Raiņa Rīgas vakara vidusskolu. Tālāk Argods mācījās Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā, pabeidza Zemes ierīcības fakultāti un sāka strādāt Zemes ierīcības pārvaldē Rīgā, no kuras komandējumā viņu nosūtīja uz Strūžāniem.

Marijas dzimtā puse ir Verēmu pagasta Tūmuži. Mācījusies Adamovas skolā, 1946. gadā pabeidza Rēzeknes latviešu vidusskolu. Sāka strādāt par skolotāju Teicijas skolā. 1949. gadā pārcēlās uz Strūžāniem un uzsāka darbu Strūžānu skolā. 1953. gadā neklātienē pabeidza Rēzeknes pedagoģisko skolu, iegūstot sākumskolas skolotājas specialitāti.

Marija un Argods satikās Strūžānos, iesaistoties vietējā kultūras dzīvē. Argoda mūža hobijs ir kora dziedāšana, tādēļ, arī nonākot Strūžānos, tūlīt meklēja iespēju dziedāt. Korī tajā laikā dziedāja arī Marija.

1954. gadā Argodam piedāvāja darbu Alūksnes Mašīnu, traktoru stacijā. Viņš aicināja līdzi Mariju, un viņa piekrita.

Alūksnē pārim piedzima divas meitas – Cilda un Sandra.

Pēc pārmaiņām, kad beidza pastāvēt Alūksnes rajons, Argodam kā zemes ierīkotājam bija jādodas uz Valku, un ģimene pārcēlās uz Valku. Pēc tam ģimene pārcēlās uz Rīgu. 1967.gadā atkal notika rajonu sadalīšanās, un ģimene pārcēlās uz Limbažiem. Argods Limbažu rajonā bija galvenais zemes ierīkotājs, Marija – Limbažu Tautas izglītības nodaļā rezerves skolotāja. Šīs abiem bija pēdējās darba vietas līdz pensijai.

Bērni izauga un katrs aizgāja savā dzīvē, Marija un Argods Limbažos palika divi vien. Lai būtu tuvāk bērniem un Argods saviem brāļiem, Miglāvi samainīja dzīvokli Limbažos pret dzīvokli Valmierā. Sākoties zemes reformai, Argods atkal sāka strādāt par Kauguru pagasta zemes ierīkotāju. Darba gaitas Argods beidza 1994. gadā.

Argoda galvenais hobijs ir dziedāšana. Limbažu MRS vīru vokālais ansamblis, vīru koris “Silvicola”, Valmieras senioru vīru koris “Baltie bērzi”. Lielu darbu paveicis kā kora hronists, par ko 2015. gadā saņēma titulu “Gada valmierietis”, piedalījies vairākos Dziesmu svētkos. Interesanti, ka Argods sev nozīmīgiem cilvēkiem vienmēr uz jubilejām pēc kādas pazīstamas melodijas sacer apsveikuma dziesmas. Aizrauj arī krustvārdu mīklu minēšana.

Marijas hobijs vienmēr ir bijuši rokdarbi – adīšana, tamborēšana arī šūšana. Šuva apģērbus saviem bērniem. Daudz iesaistījusies savu mazbērnu audzināšanā. Vienmēr gatava savējiem palīdzēt.

Argodam un Marijai ir četri mazbērni – mazmeitas Linda, Dzelde, Līva un mazdēls Māris, seši mazmazbērni – mazmazmeitas Heilija un Emīlija un mazmazdēli Tomass, Gabriels, Ragnārs un Rodrigo.

No sirds sveicam Briljanta pāri nozīmīgajā kāzu jubilejā un vēlam, lai arī turpmāk ģimenē valda cieņa, mīlestība un laba veselība!