Bērnu rotaļu laukuma papildināšana Valmierā

Bērnu rotaļu laukuma papildināšana Valmierā

Bērnu rotaļu laukuma papildināšana Valmierā

Projekta nosaukums: Bērnu rotaļu laukuma papildināšana Valmierā
Projekta īstenošanas vieta: Meža iela 12, Valmiera, Valmieras novads
Iesniedzējs: Biedrība “Kur Gauja apmet loku” un Eva Jeramite-Klagiša
Projekta izmaksas: ~ 30 000

Projekta un tā nepieciešamības apraksts: Projekta teritorijai Meža ielā 12A, Valmierā, kur atrodas viens no diviem Pārgaujas publiskajiem bērnu rotaļu laukumiem, tika saņemti divi projektu pieteikumi – no biedrības “Kur Gauja apmet loku” un no Evas Jeramites-Klagišas. 

Abi projektu pieteicēji piekrita, ka Pārgaujas rotaļu laukuma pilnveidošanas projekta ideja tiek apvienota vienā publiskajai balsojuma aptaujai izvirzāmajā iniciatīvā, saglabājot elementus no abiem pieteikumiem. Ja balsojuma aptaujas rezultāti un noslēdzošais pašvaldības domes lēmums noteiks, ka šī projekta iniciatīva ir starp iniciatīvām, kurām tiek piešķirts finansējums ieviešanai, pašvaldība vienosies ar abām iesniedzēju pusēm par visiem pieņemamāko risinājumu Pārgaujas rotaļu laukuma pilnveidošanai, lai nepazaudētu ne vienas, ne otras puses būtiskākās risināmās vajadzības. 

Eva Jeramite-Klagiša projekta pieteikumā raksta – Meža ielā 12, Valmierā atrodas bērnu rotaļu laukums, kurš faktiski ir izvietots  Valmieras Pārgaujas sākumskolas teritorijā. Netālu no tā atrodas arī bērnudārzs “Kārliena”, kas šajā bērnu rotaļu laukumā nodrošina lielu bērnu plūsmu. Esošais bērnu rotaļu laukums ir daļēji demontēts, līdz ar to ir samazinātas mazākajiem bērniem aktivitāšu iespējas, tāpēc ir nepieciešams šo Valmierā populāro bērnu izklaides vietu atjaunot. Bērnu rotaļu laukums būtu jāpilnveido, lai tas būtu pieejamāks arī mazākiem bērniem. Esošais laukums praktiski nav piemērots 1 līdz 2 gadu vecu bērnu izklaidei, jo pašreizējie izklaides elementi ir paredzēti vecākiem bērniem. Ņemot vērā minēto,  piedāvājam esošo bērnu rotaļu laukumu papildināt ar rotaļu elementiem, kuros prieku radīs arī paši mazākie bērni, sākot jau no 1 gada vecuma. Kompleksa galvenā sastāvdaļa ir kāpelēšanas modulis, kas attīsta bērnos kāpelēšanas prasmes, ķermeņa koordināciju, fizisko izturību, kā arī iemāca uzdrīkstēties un nebaidīties. Uz atsevišķām tā sieniņām ir izvietotas arī spēles. Kāpelēšanas komplekss ir paredzēts bērniem no 1 gada vecuma un spēj vienlaikus nodrošināt aktivitātes 16 bērniem.

Tāpat rotaļu kompleksā ietilpst arī divas atsperes šūpoles ar jūraszirdziņa un bizbizmārītes tematiku uz kustīgas atsperes pamatnes, kā arī smilšu kaste ar apmalēm sēdēšanai, rotaļu namiņu ar četrām spēļu sieniņām, no kurām divās ir iestrādātas spēles – kases lodziņš un pulkstenis. Komplektā ietilpst gumijas mulčas drošības segums.

Biedrība “Kur Gauja apmet loku” ieplānojusi bērnu rotaļu laukuma brīvajās vietās uzstādīt papildus trīs trenažierus, kas tieši paredzēti bērniem un jauniešiem. Rotaļu laukuma esošās iekārtas jau tagad tiek plaši izmantotas ikdienā, bet jaunās ierīces ievērojami paplašinās un palielinās iespējas arī  jaunajiem vecākiem rūpēties par savu veselību un ķermeni visas dienas gadā.

Kustībai ir fundamentāla loma jauniešu attīstībā, jo tieši caur kustību jaunieši samazina spriedzi un stresu, kas ir neatņemama un pat nepieciešama dzīves sastāvdaļa. Tas ir būtiski, jo tieši no stresa rodas trauksme, depresija un citas mentālās veselības problēmas – tiklīdz cilvēks pietiekami nekustas, pārņem bezjēdzības sajūta, apātija, zūd motivācija. Sportam jauniešu dzīvēs ir būtiska nozīme ar mūsdienu tehnoloģiju kontekstā. Sociālie tīkli un datorspēles rada smadzenēm nepārtrauktus stimulus un jaunieši vairs nespēj koncentrēties uz kaut ko šķietami garlaicīgu un nestimulējošu – tikko kaut kas apnīk vai nepadodas, jaunieši to pamet novārtā un ķeras pie nākamās lietas. Īpaši pusaudžu vecumā ir vērojamas lielas atšķirības starp dzimumiem un, viņaprāt, trenažieru apmeklējumi ir īpaši būtiski tieši zēniem. Mūsdienās samazinās telpas un vides, kur zēniem kopā aktīvi pavadīt laiku. Sabiedrības dzīvesveidā notiek pārmaiņas un jaunieši arvien mazāk laika pavada kopīgās aktivitātēs, tādēļ trenažieru esamība var lieliski aizpildīt šo funkciju. Trenažieri – tā nav tikai vieta, kur iegūt atlētisku ķermeni. Tā ir arī vide, kur satikt vienaudžus un citus pieaugušos, kas kalpo kā pozitīvie lomu modeļi. 

Pašvaldības atbildīgo speciālistu vērtējums: abi pieteikumi atbilst konkursa nolikumam un apvienojumā var tikt virzīti uz balsojuma aptauju.

Līdzdalības budžeta un iedzīvotāju iniciatīvas projektu vērtēšanas komisijas lēmums: Komisija atbalsta projekta idejas virzību līdzdalības budžeta publiskajam balsojumam.