Publiskoti darbi, kas tikuši otrajā kārtā Latvijas Dizaina gada balvas 2025 rudens pieteikšanās sesijā. Starp tiem nominācijā “Vide” arī interaktīva instalācija–rotaļu laukums bērniem “Rotaļu skatuve” Valmierā. Darba autori — Linda Vigdorčika un Renāte Lagzdiņa. Darba pasūtītājs — Valmieras novada pašvaldība.
Latvijas Dizaina gada balvas 2025 pieteikšanās kārtība paredz iespēju darbu autoriem vai to pasūtītājiem darbus konkursam iesniegt divos periodos – rudenī un ziemā -, tā padarot ērtāku gan pašu pieteikšanās procesu, gan arī strukturējot vērtēšanu. Ziemas pieteikšanās notiks no 2025. gada 1. februāra līdz 20. martam, un atlases žūrija darbus izvērtēs līdz 20. aprīlim. Tad sekos konkursa otrā kārta, kurā starptautiska fināla žūrija vērtēs rudens un ziemas nominantus un izvirzīs finālistus. Fināla žūrija arī lems par katras kategorijas uzvarētāju un Latvijas Dizaina gada balvas Grand Prix un “Jaunā dizainera” titula ieguvējiem. Konkursa otrā kārta noslēgsies ar Dizaina gada balvas pasniegšanu 2025. gada jūnija sākumā.
Latvijas Dizaina gada balva ir augstākais apbalvojums dizaina jomā Latvijā, ko pasniedz ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru sasniegumus, kā arī veicināt Latvijā radīta dizaina izmantošanu un dizaina nozares attīstību. Latvijas Dizaina gada balva ar Kultūras ministrijas atbalstu dibināta 2017. gadā. Līdz 2025. gada maijam to organizē Latvijas Dizaina centrs.
Informācija sagatavota pēc Fold.lv sniegtās informācijas šeit.
Šajā vasarā Valmierā, laikmetīgās mākslas telpas “Kurtuve” pagalmā (Rīgas iela 25A) Valmieras novada iedzīvotājus un viesus priecēja latviešu mākslinieces Lindas Vigdorčikas radītais unikālais mākslas objekts “Rotaļu skatuve”.
“Rotaļu skatuve” bija veidota no izturīga finiera materiāla, kas izvēlēts gan ilgtspējības, gan “baltās lapas” sajūtas dēļ. Tas akcentē rotaļu laukumu kā vietu bērnu iztēlei, izteiksmei un radītajiem stāstiem. Skatuves platformu rotāja virkne lielāku fiksētu konstrukciju, kā arī mazāki, krāsoti interaktīvi elementi, piemēram, tīkli, tauvas, kubi un cilindri, ko bērni var brīvi izmantot. Tāpat objektu bagātināja mirguļojošs priekškars, kas veidots no vairāk nekā 100 metru gara laminēta stikla šķiedras auduma, ko projektam ziedojusi AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA. Tas bija iecerēts kā atsauce uz laikmetīgās mākslas telpā “Kurtuve” šobrīd mītošo Valmieras teātri un rotaļu vidi kā vietu neierobežotam bērna radošumam. Pagalma zaļajā zonā bija pieejami spēles elementi vecākiem, vecvecākiem un visai ģimenei – pieci unikāli atpūtas krēsli, no kuriem sekot līdzi bērnu rotaļām vai baudīt pikniku.
Mākslas objekta izgatavošanu atbalstīja Valmieras novada pašvaldība un uzņēmums AS “Latvijas Finieris”.
Foto Uģis Brālēns