Aktualitātes mazajiem uzņēmējiem

• No 13. augusta līdz 11. septembrim mazie ražotāji un mājražotāji aicināti pieteikt savus produktus “Novada Garšas” produktu kvalitātes konkursam, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Pārtikas tehnoloģijas fakultātes speciālistiem, kā arī profesionāliem pavāriem.
    Vairāk: ŠEIT.
  • Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra – LIAA informē:
    Turpinās pieteikšanās programmas “Inovāciju vaučers” atbalstam, sniedzot iespēju saņemt finansējumu ar atbalsta intensitāti no 45% līdz pat 100% dažādām inovāciju aktivitātēm: tehniski ekonomiskajai priekšizpētei, rūpnieciskajiem pētījumiem, dizaina izstrādei, augsti kvalificētu darbinieku piesaistei un daudz kam citam.
    Inovāciju vaučeru programma paredz četrus atbalsta veidus – iepazīšanās, klasiskais, dizaina vaučers un augsti kvalificētu darbinieku piesaiste. Atbalstu var saņemt mikro, mazie un vidējie komersanti. Saņem līdz pat 25 000 eiro atbalstu jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei!
  • Ministru kabineta13. augusta sēdē valdība atbalstījusi grozījumus Ministru kabineta 2017. gada 7. februāra noteikumos Nr. 74 “Jaunuzņēmumu atbalsta programmu pieteikšanas un administrēšanas kārtība”, kas ļaus Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) paātrinātā kārtībā izskatīt jaunuzņēmumu pieteikumus un piešķirt valsts atbalstu. Vairāk: ŠEIT.
  • 28. augustā plkst.15 | tiešsaistē, Zoom platformā izzini ilgtspējīgas attīstības iespējas savam uzņēmumam, piedaloties tiešsaistes seminārā “Eco stratēģija 360: veidojot ilgtspējīgu uzņēmējdarbības modeli”! Semināra galvenās tēmas: Eco stratēģija 360; Zaļā dzīvesveida ekskursija; Zaļā finanšu plānošana un ietaupījumu veidošana.
    Semināru vadīs Agnese Gaidelione, lektore ar vairāk kā 26 gadu pieredzi ilgtspējas nozarē, sociālā uzņēmuma ieber.lv radītāja un vadītāja, biedrības Zero Waste Latvija, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas biedre.Pieteikšanās semināram: https://business.gov.lv/…/tiessaistes-seminars-eco…
  • Zaubes savvaļas kulinārais festivāls – 7. septembrī plkst. 11.00. Šogad festivāla tēma “Sēņu laiks” par godu sēņu vākšanas un izmantošanas tradīcijas iekļaušanai Nacionālajā nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā.
    Būs sēņu izstāde, dažādas ar sēnēm saistītas radošās darbnīcas (pat ļoti inovatīvas un neticamas lietas ar sēnēm var radīt!), lekcijas un gatavošanas meistarklases.
    Protams, neiztrūkstošas būs Zaubes mednieku un makšķernieku kolektīva meža gaļas veltes, aktivitātes lieliem un maziem, konkursiņi kā arī zaļais tirdziņš. Ieeja festivālā bez maksas! Vairāk info ŠEIT.
  • Aicinām Amatniekus un mājražotājus pieteikties Naukšēnu brūža svētku tirdziņam. Pieteikšanās elektroniski: https://ej.uz/brūzistirgus2024  informācija pa tālr.26397236.
  • Tomātu svētki Brenguļos 31. augustā no plkst. 10.00-16.00! Programmā: tomātu izstāde;mājražotāju un amatnieku tirdziņš ( pieteikšanās jau noslēgusies), tomātu zupa; konkursi – arī smagākais tomāts; sportiskās aktivitātes un radošās darbnīcas u.c.! Muzicēs brāļi Auzāni, skatītājus priecēs arī Limbažu improvizācijas leļļu teātris ar izrādi “Ceļojums”! Plašāka svētku programma pieejama ŠEIT.
  • Valmieras koprades darbnīcai DARE jauna atrašanās vieta! Valmieras koprades darbnīca DARE šajā vasarā ir piedzīvojusi nozīmīgas pārmaiņas – pārcelšanos uz jaunām telpām! Sākot ar 16. septembri, DARE apmeklētājus gaidīs Cēsu ielā 4, pirmajā stāvā, kur atrodas plašas, ērtas un gaišas telpas, un ikvienam pieejamas iekārtas radošu projektu realizēšanai. Vairāk info: ŠEIT.
  • Pirmajiem 7 restorāniem piešķir preču zīmes “Burtnieka zandarts” lietošanas tiesības. Vairāk info: ŠEIT.
  • 30. jūlijā preču zīmes “Radīts Valmieras novadā” saņēmēju pulks kļuva par 11 Valmieras novada ražotājiem bagātāks. Līdz ar to tagad preču zīmi “Radīts Valmieras novadā” sava uzņēmuma un produkcijas popularizēšanā izmanto jau 50 novada uzņēmēji. Vairāk info: ŠEIT.
  • Valmieras novada pašvaldība atkārtoti piedāvā nomai telpas vēsturiskajā Kokmuižas kompleksā Kocēnos uzņēmējdarbības attīstībai – ražošanai, pakalpojumu sniegšanai. Nomas termiņš – divpadsmit gadi. Nomāt iespējams gan vēsturisko ēku Jāņa Ķenča ielā 2, gan pretim esošās ražošanas telpas Jāņa Ķenča ielā 3 un 5. Vairāk info: ŠEIT.
  • Godinot tradīcijas un tautas amata prasmes, Valmieras muzejs aicina uz vienu no senākajiem tirgiem Vidzemē –  Simjūda tirgu. Tas notiks 2024. gada 12. oktobrī, Rīgas ielā, no plkst. 10.00 – 16.00, ļaujot iepazīt čaklo roku darinājumus no visas Latvijas. Amatnieki un mājražotāji aicināti pieteikties līdz 9. septembrim, aizpildot pieteikumu anketu. Plašāk šeit