Aicinām pieteikt Goda un Gada Valmieras novada cilvēkus

Viņu darbi ir kā zīles – viss tas, kas sakņojies, dīdzis un vainagojies, vienā kodolā. Šķietamajā mazumā bezgalīgais ritējums. Pateicoties par nenovērtējamo devumu un sagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 106. gadadienu, pateiksimies un godināsim līdzcilvēkus par ieguldījumu sabiedrības labā, nesavtīgu darbu, Valmieras pilsētas un novada attīstības veicināšanu.

Kandidātus Valmieras novada apbalvojumiem “Valmieras novada Goda pilsonis” un “Valmieras novada Gada cilvēks” aicinām pieteikt līdz 15. septembrim. Pieteikumu iespējams aizpildīt:

– Sūtot uz e-pastu

– Rakstiski visos Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros Valmieras novadā un Valmieras novada bibliotēkās.

Iesniegumā jānorāda kandidāta vārds, uzvārds, pamatojums kandidatūras izvirzīšanai, kā arī pieteicēja vārds, uzvārds un kontaktinformācija. Tāpat jābūt pievienotai norādei, kurā kategorijā kandidāts tiek izvirzīts – “Valmieras novada Goda pilsonis” vai “Valmieras novada Gada cilvēks”.

Apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” piešķir par sevišķiem nopelniem Valmieras novada vai atsevišķu Valmieras novada vietu labā, kas var izpausties valsts, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā darbā. Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība. Apbalvojuma saņemšanai var pretendēt gan Valmieras novada iedzīvotāji, gan personas, kuras dzīvo un darbojas citviet Latvijā vai ārzemēs.

Apbalvojumu “Valmieras novada Gada cilvēks” piešķir par nozīmīgu ieguldījumu valsts, pašvaldības, sabiedriskajā vai saimnieciskajā darbā, vērtējot pagājušajā gadā sasniegto. Apbalvojuma saņemšanai var pretendēt tikai Valmieras novada iedzīvotāji.

Atbilstoši Valmieras novada pašvaldības nolikumam (skatāms tīmekļvietnes www.valmierasnovads.lv sadaļā “Pašvaldība”, “Dokumenti”) “Par Valmieras novada pašvaldības apbalvojumiem” pieteikumus izvērtēs pašvaldības domes apstiprināta Komisija.

Apbalvojumu saņēmēji iegūs īpašu Valmieras novada nozīmīti. Tajā atainots Valmieras novada ģerbonis – ozols uz pakalna zelta laukā un ūdens motīvs, simbolizējot latviskumu, pamatīgumu, stabilitāti, spēku, dabas mīlestību, pēctecību un tradīcijas, tiekšanos uz izaugsmi un attīstību, dzīvību un dinamiku.

Pērn Valmieras novada pašvaldības augstākos apbalvojumus saņēma: deju kolektīvu vadītāja, horeogrāfe Ieva Adāviča par mūža ieguldījumu tautas dejā, Dr. art. Jānis Kalnačs par plašo un nozīmīgo devumu kultūras mantojuma, mākslas un vēstures nozarei, zemnieku saimniecības “Adzelvieši” saimnieki Dzidra un Jānis Grīnbergi par ilggadēju darbību, attīstot vienu no pirmajām saimniecībām Latvijā, kas īsteno kaņepju audzēšanu un pārstrādi, Rūjienas Izstāžu zāles vadītāja Līga Siliņa par Rūjienas pilsētas un apkārtnes vēstures pētniecību un popularizēšanu, ārsta palīgs Svetlana Vilne par sirdsdarbu Ramatas pagasta feldšerpunktā, sportiste Agate Caune par augstiem sasniegumiem sportā un Valmieras, Valmieras novada vārda nešanu pasaulē, Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore un Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecības Latvijas Republikā vadītāja Oksana Kiriļuka par ieguldīto neatsveramo darbu palīdzības sniegšanā Ukrainai, SIA “R.K.C.F. Renesanse” valdes loceklis Raimonds Kuncevičs par ekspozīcijas “de Woldemer” jaunā stikla apjoma virs pils mūriem izbūvi un seno dzīvojamo ēku restaurēšanu, diriģente, mūzikas pedagoģe Inga Zirne par nenovērtējamu darbu, vadot senioru vīru kori “Baltie bērzi”, zemnieku saimniecības “Mežvijas” saimniece Santa Rumba par REKO Valmiera zemnieku tiešsaistes tirdziņa brīvprātīgu organizēšanu Valmierā.