Aicina uz informatīvu semināru par Rāķa un Dauguļu Mazezera zivsaimnieciskās izpētes darba rezultātiem

Trešdien, 30. oktobrī, plkst. 16.00 Dikļu Kultūras centrā norisināsies informatīvs seminārs, kura laikā SIA “Saldūdeņu risinājumi” pētnieki prezentēs Dauguļu Mazezera un Rāķa zivsaimnieciskās izpētes darba rezultātus, kā arī sniegs atbildes uz jautājumiem.

Trešdien, 30. oktobrī, plkst. 16.00 Dikļu Kultūras centrā norisināsies informatīvs seminārs, kura laikā SIA “Saldūdeņu risinājumi” pētnieki prezentēs Dauguļu Mazezera un Rāķa zivsaimnieciskās izpētes darba rezultātus, kā arī sniegs atbildes uz jautājumiem.

Lai Dikļu pagastā esošo publisko ezeru zivsaimnieciskā apsaimniekošana un pieņemtie lēmumi saistībā ar to būtu zinātnē balstīti un pamatoti, Valmieras novada pašvaldība projekta ietvaros veikusi ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumu izstrādi.

Dokumenta izstrādes ietvaros speciālisti apkopoja esošos vēsturiskos datus no dažādiem avotiem, veica ezera ekoloģiskās kvalitātes novērtēšanu, izmantojot datus par barības vielu daudzumu ūdenī, ievāca datus par zivju barošanās objektiem un veica zivju resursu izpēti, iegūstot informāciju par zivju sugu sastāvu, relatīvajām biomasām ezerā, zivsaimnieciski svarīgāko zivju sugu barošanās paradumiem un populāciju vecuma struktūru. Zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumu izstrādi veica SIA “Saldūdeņu risinājumi”.

Aicinām piedalīties visus interesentus! Sev interesējošos jautājumus var iesūtīt arī iepriekš Valmieras novada pašvaldības Dabas resursu pārvaldes vecākajai vides speciālistei Evijai Ozolai uz e-pastu .

Zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumi izstrādāti Valsts Zivju fonda projekta Nr. 24-00-S0ZF01-000017 “Dauguļu Mazezera un Rāķa ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumu izstrāde 2024. gadā” ietvaros.